Piątkowe Granie na Wzgórzu

W najbliższy piątek, 14 lipca, na plenerowej scenie przy Wzgórzu Zamkowym wystąpi zespół Alther Ego. To będzie kolejny koncert w ramach wakacyjnego cyklu Piątkowe Granie.

Ten cykl to już tradycja w Lubinie. To wyjątkowa okazja dla muzyków z regionu, by zaprezentować się publiczności.

Tak jak w ubiegłych latach, koncerty odbywają się w każdy piątek lipca i sierpnia o godzinie 20 na scenie plenerowej usytuowanej przy Wzgórzu Zamkowym, w bezpośrednim sąsiedztwie tarasu restauracji Gospoda Zamkowa w Lubinie.

14 lipca będzie można posłuchać grupy z Głogowa Alther Ego, grającej rocka. Początki zespołu to rok 2007. To spotkanie po latach dwóch muzyków grających razem w jednej z głogowskich kapel na początku lat osiemdziesiątych. Jednym z nich był Waldek Wolanin, perkusista, który po latach braku kontaktu z instrumentem, dostaje na swoje 40. urodziny piękną czarną perkusję. Dlatego, jak tylko nadarza się okazja, zaprasza do siebie gitarzystę z dawnej kapeli, Roberta Rożka, i tak zaczyna się wspólna przygoda. Wkrótce dołącza do nich drugi gitarzysta Andrzej Jeda, a chwilę później basista Tomek Młynarczyk.

Zespół opracowuje nowe wersje kilku starych kawałków granych w latach osiemdziesiątych, ale przede wszystkim tworzy nowe utwory. Pomimo wielu prób i poszukiwań, długo nie może znaleźć odpowiedniego wokalisty. W roku 2011 do Głogowa powraca były wokalista wspomnianej kapeli z czasów szkolnych Remigiusz Kapinos. Muzycy szybko nawiązują kontakt i rozpoczynają próby już w komplecie. Uwieńczeniem tej pracy jest koncert po latach w Wentylatorni Głogowskiego Ośrodka Kultury w dniu 9 marca 2012 roku.

Rok 2013 to nagrywanie pierwszej półprofesjanalnej płyty zespołu, na którą składa się 13 utworów, w tym cztery powstałe jeszcze w latach osiemdziesiątych, choć przearanżowane i uwspółcześnione. Po nagraniu płyty z przyczyn rodzinnych zespół opuszcza basista Tomek Młynarczyk, a jego miejsce zajmuje Krzysiek Brade.

W kolejne piątkowe wieczory na Wzgórzu Zamkowym zagrają: Evolution (21 lipca), Marcus (28 lipca), No Idea (4 sierpnia), Nouvel Sound (11 sierpnia), Patronus (18 sierpnia) i Hydrozagadka (25 sierpnia).

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz