Pewna wygrana w Wodzisławiu

59

Lubinianie po raz kolejny pojechali do Wodzisławia Śląskiego w roli faworytów. Drużynie Zagłębia nawet w takiej roli nigdy na terenie Odry nie grało się łatwo, jednak tym razem „Miedziowi: pokazali kto jest lepszy.

Od pierwszych minut lubinianie rzucili się do ataku i już w 6. minucie objęli prowadzenie. Dośrodkowanie Golińskiego wykorzystał Manuel Arboleda i goście objęli prowadzenie. Dwie minuty później było już 2:0. Tym razem bramkę dla „Miedziowych” zdobył strzałem z 15. metrów Andre Nunes. Do końca pierwszej części gry obie drużyny miały szansę na zdobycie bramki, jednak albo brakowało szczęścia, albo skuteczności.

Drugą odsłonę spotkania, podobnie jak pierwszą cześć meczu lepiej rozpoczęli lubinianie. Podopieczni Czesława Michniewicza nie zamierzali poprzestawać na dwubramkowym prowadzeniu i nadal atakowali. Niespełna kwadrans po zmianie stron było już 3:0 dla gości. Tym razem na listę strzelców wpisał się Michał Chałbiński.

Po trzeciej bramce Odra rzuciła się do odrabiania strat. Gospodarze starali się chociaż zmniejszyć straty porażki. W 73. minucie Aleksander zagrał w pole karnego do Świerzyńskiego, a ten głową posłał piłkę do siatki Zagłębia. To była ostatnia bramka spotkania i po końcowym gwizdku to lubinianie cieszyli się ze zwycięstwa.

Żółte kartki: Bartosz Iwan, Jakub Grzegorzewski – Michał Chałbiński, Michał Stasiak, Mateusz Bartczak, Wojciech Łobodziński.

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)
Widzów: 2 500.

Odra Wodzisław Śl.: Krzysztof Pilarz – Marcin Kokoszka, Jacek Kowalczyk, Grzegorz Jakosz, Sławomir Szary – Jan Woś, Marcin Malinowski, Jacek Kuranty (46. Tomasz Świerzyński), Bartosz Iwan, Jakub Biskup (77. Damian Seweryn) – Jakub Grzegorzewski (70. Arkadiusz Aleksander).

Zagłębie Lubin: Michal Vaclavik – Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Manuel Arboleda, Tiago Gomes (64. Marcin Pietroń) – Wojciech Łobodziński (71. Szymon Pawłowski), Mateusz Bartczak, Michał Goliński, Maciej Iwański – Michał Chałbiński, Andre Nunes (81. Piotr Włodarczyk).