PeBeKa na rynku indyjskim

– Na górnictwie można zarobić, udowadniają to ostatnie dwa lata współpracy, polskich i indyjskich firm. Kontakty te są szansą na rozwój i korzyści dla obu stron – podkreślił sekretarz stanu w Ministerstwie Energii Grzegorz Tobiszowski podczas uroczystości podpisania porozumienia o współpracy polskich firm górniczych i organizacji wspierających ich inwestycje w Indiach, która odbyła się dzisiaj, 6 kwietnia, w Warszawie. Porozumienie podpisali: PeBeKa, Jastrzębska Spółka Węglowa i Indo Polish Chambers of Commerce & Industries.

Fot. Ministerstwo Energii

To pierwsze tego typu porozumienie dotyczące naszych firm z branży górniczej, które dzięki temu będą mogły skuteczniej walczyć o kontrakty na azjatyckim rynku. Stronami podpisanego dokumentu są JSW (największy producent wysokiej jakości węgla koksującego), PeBeKa (lider budownictwa przemysłowego w tym infrastruktury górniczej i energetycznej), Polski Fundusz Rozwoju oraz IPCCI, która zrzesza 65 firm indyjskich i ma ułatwić kontakty biznesowe na tamtejszym rynku.

– Polskie marki sektora górniczego, stają się coraz bardziej rozpoznawalne na świecie oraz doceniane za wysoką jakość – mówi wiceminister Grzegorz Tobiszowski

Fot. Ministerstwo Energii

Firma z konkretnej branży, w tym przypadku górniczej, aby zainwestować w danym kraju czy regionie świata będzie mogła liczyć na pomoc instytucji i organizacji około biznesowych, które często stają się nieocenionym elementem sfinalizowania przedsięwzięcia. We wspomnianym modelu biznesowym oprócz firmy branżowej będą uczestniczyć także, instytucja finansowa, firma doradcza i organizacja biznesowa działająca na danym rynku.

Uczestnicy podpisanego porozumienia będą współpracować przy pozyskiwaniu zamówień na rynku indyjskim w branży górniczej i energetycznej, co ułatwi konkurowanie z innymi podmiotami oferującymi swoje produkty, usługi i urządzenia, a także pozwoli na optymalizację kosztów i tworzenie długofalowej strategii rozwoju.

Informacja prasowa ME i PeBeKa, Fot. ME

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "PeBeKa na rynku indyjskim"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
misiek
Gość
misiek
20 dni 7 godzin temu

BOŻE J\ESZCZE pebeke wciągacie w to bagno.wstydu nie macie .czyli szykuje sie kolejna wielomirialdowa afera.za parę lat.

poll
Gość
poll
20 dni 11 godzin temu

kongo już było chile było kanada była, nie było jeszcze indii

wpDiscuz