PeBeKa na rynku indyjskim

– Na górnictwie można zarobić, udowadniają to ostatnie dwa lata współpracy, polskich i indyjskich firm. Kontakty te są szansą na rozwój i korzyści dla obu stron – podkreślił sekretarz stanu w Ministerstwie Energii Grzegorz Tobiszowski podczas uroczystości podpisania porozumienia o współpracy polskich firm górniczych i organizacji wspierających ich inwestycje w Indiach, która odbyła się dzisiaj, 6 kwietnia, w Warszawie. Porozumienie podpisali: PeBeKa, Jastrzębska Spółka Węglowa i Indo Polish Chambers of Commerce & Industries.

Fot. Ministerstwo Energii

To pierwsze tego typu porozumienie dotyczące naszych firm z branży górniczej, które dzięki temu będą mogły skuteczniej walczyć o kontrakty na azjatyckim rynku. Stronami podpisanego dokumentu są JSW (największy producent wysokiej jakości węgla koksującego), PeBeKa (lider budownictwa przemysłowego w tym infrastruktury górniczej i energetycznej), Polski Fundusz Rozwoju oraz IPCCI, która zrzesza 65 firm indyjskich i ma ułatwić kontakty biznesowe na tamtejszym rynku.

– Polskie marki sektora górniczego, stają się coraz bardziej rozpoznawalne na świecie oraz doceniane za wysoką jakość – mówi wiceminister Grzegorz Tobiszowski

Fot. Ministerstwo Energii

Firma z konkretnej branży, w tym przypadku górniczej, aby zainwestować w danym kraju czy regionie świata będzie mogła liczyć na pomoc instytucji i organizacji około biznesowych, które często stają się nieocenionym elementem sfinalizowania przedsięwzięcia. We wspomnianym modelu biznesowym oprócz firmy branżowej będą uczestniczyć także, instytucja finansowa, firma doradcza i organizacja biznesowa działająca na danym rynku.

Uczestnicy podpisanego porozumienia będą współpracować przy pozyskiwaniu zamówień na rynku indyjskim w branży górniczej i energetycznej, co ułatwi konkurowanie z innymi podmiotami oferującymi swoje produkty, usługi i urządzenia, a także pozwoli na optymalizację kosztów i tworzenie długofalowej strategii rozwoju.

Informacja prasowa ME i PeBeKa, Fot. ME

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
misiek
misiek
11 miesięcy 15 dni temu

BOŻE J\ESZCZE pebeke wciągacie w to bagno.wstydu nie macie .czyli szykuje sie kolejna wielomirialdowa afera.za parę lat.

poll
poll
11 miesięcy 15 dni temu

kongo już było chile było kanada była, nie było jeszcze indii

wpDiscuz