Pałacyk wypiękniał

Dobiegają końca prowadzone od roku prace remontowo-budowlane w ścinawskim Pałacyku. Obiekt pełnił będzie funkcję szkolnego schroniska młodzieżowego oraz poszerzy ofertę Regionalnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej dla obszaru Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego (ROEE-LGOM). W modernizowanym, zabytkowym budynku wykorzystano technologie chroniące środowisko. W schronisku powstaną nowe miejsca pracy.

Już z zewnątrz obiekt robi wrażenie. W oczy rzucają się: nowa elewacja, stolarka okienna i drzwiowa, zmodernizowany dach czy winda dedykowana m.in. osobom niepełnosprawnym. Pięknieje również sam teren wokół przyszłego schroniska, co zwiastuje, że faktycznie niebawem Pałacyk zostanie znów oddany do użytku.

– Obecnie trwają prace wykończeniowe, po gruntownym remoncie i przebudowie całego budynku wyposażane są pokoje, biura, sanitariaty. Obiekt bez wątpienia odzyskuje swój dawny blask – tłumaczy Przemysław Linda, kierownik referatu inwestycji i rozwoju w ścinawskim magistracie. – Wprowadzonych został szereg udogodnień i nowoczesnych rozwiązań, przystosowaliśmy obiekt dla potrzeb osób niepełnosprawnych – zapewnia kierownik.

Pałacyk, budynek tak charakterystyczny dla Ścinawy, będzie służył kolejnym pokoleniom. Schronisko będzie odrębną jednostką budżetową, placówką oświatowo-wychowawczą utrzymywaną m.in. z subwencji przekazywanej przez Ministerstwo Oświaty oraz z opłat za noclegi. Powinno się samofinansować, bez dodatkowego wsparcia gminy. Po oddaniu go do użytku, ROEE, prowadzony aktualnie przez Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie oraz funkcjonujący głównie na bazie obiekt w Dziewinie, poszerzy swoją ofertę o pobyty kilkudniowe. W Pałacyku do dyspozycji będzie blisko 70 miejsc noclegowych, budynek zostanie przystosowany także do potrzeb tzw. domu pracy twórczej.

Przypomnijmy, że na realizację tego przedsięwzięcia ścinawski samorząd otrzymał dotację unijną w kwocie ponad 2,8 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

AUTOR i FOT.: Zygmunt Kogut/scinawa.pl

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Iopo
Iopo
6 miesięcy 22 dni temu

Pokoje wyglądają jak w obozie

WJ
WJ
6 miesięcy 22 dni temu

I tak będzie jak piszesz

Nadia
Nadia
6 miesięcy 23 dni temu

Schronisko młodzieżowe???
Po roku dewastacja.
Ogłoszenie przetargu.
Ktoś zgarnie kasę
Niektórzy wiedzą jak się urządzić.
Pozdrawiam

Monia
Monia
6 miesięcy 23 dni temu

dziesicioosobowe pokoje. Ścinawski Hilton

Stefan
Stefan
6 miesięcy 23 dni temu

Na pewno niemiecki wlasciciel się cieszy!

Ania
Ania
6 miesięcy 23 dni temu

Do Klary Zadłużenie gminy kolosalne. Lubin pomoże

klara
klara
6 miesięcy 22 dni temu

…do Ani …musisz Aniu wiedzieć, że przy dużych i wielu inwestycjach zadłużenie jest naturalne …problem jest wówczas kiedy gmina jest niewypłacalna…… a ciągle słyszy się o nowych przedsięwzięciach, więc jest… to tak jak w każdym domowym budżecie… więc ciesz się tym co masz i oszczędź krytyki tym, którym się chce …myśleć, kreować, tworzyć… również dla Ciebie…

Grum
Grum
6 miesięcy 23 dni temu

A ja się pytam co z parkiem na przylesiu, zwanym strzelnica. Coś nie widać postępów prac przy nim.

klara
klara
6 miesięcy 23 dni temu

Do krytykantów maści wszelakiej ale jednego usposobienia: „czasem lepiej nic nie mówić i wydać się głupim niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości”… anonimowość tutaj was ratuje bo w realu z pewnością tchórzostwo… no cóż niektórzy tak mają „grunt to bunt, im gorzej tym lepiej”… więc nawet jak ich nie dotyczy to i tak krytykują … ładne jest po prostu ładne… jak ten pałacyk …i tyle… a wydatkowanie z pewnością słuszne patrząc na to co się w Ścinawie teraz dzieje, mimo niewielkiego z pewnością jej budżetu….

Ania
Ania
6 miesięcy 23 dni temu

Teraz jest brzydki, ochydny,etc

serż
serż
6 miesięcy 23 dni temu

malkontentka typowa :)))))

serż
serż
6 miesięcy 23 dni temu

..i piszą, i piszą… niezadowoleni malkontenci… z siebie …z życia… i ze wszystkiego przy okazji… a to zwyczajnie przepięknej urody pałacyk… w Ścinawie, która dawniej nie zachwycała a teraz i owszem… i ukłon dla urzędującego… można…można i brawo 🙂

Gall
Gall
6 miesięcy 24 dni temu

Szanowni Komentatorzy, to mnie nic nie obchodzi Wasze ciągłe niezadowolenie. Przestańcie już czepiać się wszystkiego.
Ludzie inteligentni wzbogacają swoją wiedze i wychodzą z założenia że lepiej wiedzieć więcej niż mniej.

Sandra
Sandra
6 miesięcy 24 dni temu

Co mnie obchodzi jakaś ścinawa i marnowanie na nią pieniedzy ?

No future
No future
6 miesięcy 24 dni temu

Pierdu, pierdu ? Jaki portal takie tematy i takie zachwalanie !!!

Budimpex
Budimpex
6 miesięcy 24 dni temu

Ile? 5,5 melona? 2 nowe bym wybudował.

Pawli
Pawli
6 miesięcy 24 dni temu

Burmistrz wykonuje poleceniea Lubina. I znowu amnezja redaktora Zygmunta rzecznika z Zagłębia. Koszt całkowity remontu budynku, żadnego Pałacyku 600 metrów kwadratowych to bagatela 5,5miliona złotych. Scinawa dołoźyła 3 miliony. Pokoje tylko 8 osobowe. Fasada budynku szara, ponura

Luzak
Luzak
6 miesięcy 24 dni temu

Niestety muszę poprzeć moich przedmówców. Ciesze się z sukcesów i osiągnięć Ścinawy, ale to portal lubiński, więc info o ścinawskim parkingu czy pałacyku mniej mnie obchodzi. W razie potrzeby wejdę na ścinawską stronę.

Adrian
Adrian
6 miesięcy 24 dni temu

czy ten portal nazywa się lubin.pl czy może jednak ścinawa.pl?
Guzik mnie obchodzi co pan K. u siebie robi na podwórku. Raz na miesiąc info ważniejsze okej, ale co chwila? Bo kolega zasiada na stołku? To jest moralnie dobre? Piszcie w równym stopniu o każdym po troche i już. trochę obiektywniej, a nie wciąż kolesiostwo na tym portalu za naszą kasę, panie Robercie…

Ciulata
Ciulata
6 miesięcy 24 dni temu

Co nas obchodzi Ścinawa? Połowa informacji o Ścinawie! Nic do nich nie mam, ale to lubiński portal informacyjny.

wpDiscuz