Ostatni raz w urzędzie

0

Dziś odbyła się ostatnia lub jedna z ostatnich sesji lubińskiej rady miejskiej w budynku Urzędu Miejskiego. Już od grudnia rajcy będą się spotykać w ratuszu. Tu też będą przyjmować mieszkańców.

Sala do obrad jest już gotowa, a system do głosowania podłączony. – W przyszłym tygodniu rozpocznie się cykl szkoleń dla radnych z obsługi elektronicznego systemu do głosowania – przyznaje Bogusława Potocka, przewodnicząca lubińskiej rady miejskiej.

Radni będą szkoleni w małych grupach. Ten system różni się od tego, którego używali do tej pory. – Jest nowocześniejszy. Każdy radny otrzyma kartę, za pomocą której będzie głosował. Każdy będzie też widział u siebie przebieg głosowania, czego do tej pory nie było – dodaje przewodnicząca.

Prawdopodobnie już od grudnia radni będą obradować w ratuszu

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, najbliższa sesja rady miejskiej – w grudniu – odbędzie się już w ratuszu.

Tutaj też od grudnia radni będą się spotykać z mieszkańcami. W ratuszu została przygotowana sala, w której będą dyżurować, a także będą debatować podczas komisji.

– W urzędzie takiej dodatkowej sali nie było, więc warunki i komfort w ratuszu będą znacznie lepsze – przyznaje Bogusława Potocka. – Chcielibyśmy uruchomić dyżury radnych, podczas których spotykamy się z mieszkańcami, już od 1 grudnia. Jeśli się uda, na pewno o tym poinformujemy – dodaje przewodnicząca rady.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość