Opowieść o wolności i rewolucji

0

W najbliższym Kinie Konesera w lubińskim Heliosie wyświetlony zostanie film „Lato”. Seans zaplanowano na 22 października.

Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi czas spędzony w kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne.

Produkcje Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych.

Seanse odbywają się zazwyczaj w poniedziałki. Najbliższy pokaz w ramach tego cyklu zaplanowano na 22 października. Wyświetlony zostanie film w reżyserii Kiryła Serebrennikowa – „Lato”. To inspirowana prawdziwymi zdarzeniami, pełna pozytywnej energii opowieść o wolności i rewolucji, której ogień rozpala rock. Lato 1981.

Leningrad żyje rockiem ze szmuglowanych z Zachodu płyt Davida Bowiego, Blondie, Lou Reeda, T-Rex czy Sex Pistols. Majk jest gwiazdą undergroundowej sceny muzycznej i królem klubu rockowego, gdzie młodzież ma przykazane słuchać koncertów na siedząco i w ciszy. Poszaleć można jedynie za zamkniętymi drzwiami mieszkania, podczas prywatnych występów. Wiktor dopiero zaczyna, ma za to talent, przyciągającą wzrok urodę i pisze świetne teksty. Tych dwóch połączy nie tylko miłość do muzyki, ale i do Nataszy, mądrej i pięknej żony Majka. Losy tego trójkąta stanowią centrum „Lata”: czarno-białego (z nagłymi wybuchami kolorów) filmu o miłosnym i artystycznym rozkwicie. Film Kiryła Serebrennikowa zainspirowały autentyczne historie liderów leningradzkich grup: Majka Naumenko (Zoopark) i Wiktora Coja (Kino).

Szczegółowe informacje na temat Kina Konesera można znaleźć na stronie www.helios.pl.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość