Opowie o rewolucji w kościele

500 lat temu Marcin Luter przybił na drzwiach kościoła swoje 95 tez przeciwko odpustom. To wydarzenie wpłynęło na losy Niemiec jak i całej Europy. Chciałbyś podyskutować o rewolucji w kościele, która zmieniła bieg historii? W piątek, 16 marca, w sali teatralnej przy kościele św. Jana Bosko w Lubinie, odbędzie się poświęcona tej tematyce prelekcja, którą wygłosi wykładowca, pisarz, pracownik Instytutu Historycznego PAN – prof. dr hab. Grzegorz Kucharczyk.

Salezjański kociołek kultury to spotkanie organizowane od pięciu lat. W piwnicznej części kościoła św. Jana Bosko odbywają się wykłady, prezentacje, prelekcje dla mieszkańców Lubina i okolic. Najbliższy wykład poświęcony będzie tematowi: „Rewolucja Lutra i co z tego wynika”. Gościem będzie prof. dr hab. Grzegorz Kucharczyk, który wygłosi prelekcję. Dla mieszkańców miasta to okazja by dowiedzieć się o sprzedawanych przez kościół odpustach.

Grzegorz Kucharczyk – historyk, prof. dr hab. nauk humanistycznych, specjalizujący się w historii myśli politycznej XIX i XX wieku oraz historii Niemiec. Regularnie pisze do czasopisma „Miłujcie się!”, którego jest członkiem redakcji. Współautor serii podręczników historii do gimnazjum „Przez tysiąclecia i wieki”.

Organizatorami spotkania są parafia p.w. św. Jana Bosko w Lubinie oraz wspólnota „Wiara i Rozum”. Wykład odbędzie się w piątek 16 marca, o godzinie 18:30 w sali teatralnej przy kościele św. Jana Bosko w Lubinie.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Jeff
Jeff
1 rok 6 dni temu

Super Grzegorz Kucharczyk w Lubinie !

wpDiscuz