Olimpia pokonana w sparingu

35

Kolejny pierwszoligowiec sprawdził formę piłkarzy ręcznych Zagłębia Lubin. Dziś miedziowi zmierzyli się z Olimpią Piekary Śląskie.

zl15

Początek mecz był wyrównany, śląski zespół grał ambitnie i wynik oscylował wokół remisu. Dopiero w końcówce pierwszej połowy podopieczni Pawła Nocha i Adriana Anuszewskiego odskoczyli rywalom, prowadząc do przerwy 20:15. W drugiej połowie przewaga gospodarzy była bardziej widoczna i mecz zakończył się 10-bramkowym zwycięstwem Zagłębia.

Cieszy wysoka forma strzelecka skrzydłowych. Po lewej stronie Jan Czuwara zdobył siedem bramek, jedno trafienie mniej zaliczył nowy nabytek naszego klubu, Arkadiusz Moryto. Skutecznie po raz kolejny zagrał Nikola Dżono – zdobywca siedmiu bramek.

MKS Zagłębie Lubin – Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 35:25 (20:15)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 4, Mrozowicz 1, Kużdeba 4, Czuwara 7, Moryto 6, Bartczak 1, Szymyślik 3, Przysiek, Dżono 7, Gudz, Pietruszko 2.