Okazja czy oszustwo – spółdzielnia wyjaśnia

Spółdzielnia zapowiedziała przegląd instalacji lub wymianę wodomierzy? Uważajcie, to wymarzony moment dla oszustów, którzy udając pracowników lub kontrolerów, proponują dofinansowanie do wymiany drzwi, okien czy junkersów. Pod nieuwagę splądrują mieszkanie albo naciągną na niepotrzebny wydatek.

Władze SM Przylesie apelują do lokatorów o rozwagę.

Mechanizm często się powtarza – spółdzielnia ogłasza przegląd instalacji lub wymianę wodomierzy, o czym szybko dowiadują się oszuści.

– W ślad za ogłoszonym przeglądem pojawia się złodziej. Może przyjść tuż przed lub tuż po. Zapewnia, że przegląd wypadł niekorzystnie, że kuchenkę trzeba wymienić, abo że z korzystnym dofinansowaniem można się załapać na wymianę drzwi czy junkersa. I mieszkańcy, często starsze osoby, mimo życiowego doświadczenia, dają się nabrać. Nie wiemy, jaka to skala. Ludzie się wstydzą przyznać, że zostali oszukani. Nie zgłaszają tego na policję, nie mówią o tym – mówi Bogdan Urbański, wiceprezes zarząd SM Przylesie.

A pomysłów złodzieje mają wiele. Każą nalewać wodę do wanny – pod pretekstem sprawdzenia stanu wodomierza – a w tym czasie plądrują mieszkanie. Oferują drzwi z 50% dofinansowaniem, a po podpisaniu niekorzystnej umowy przepadają jak kamień w wodę.

– Do moich drzwi zapukał mężczyzna, zapytał, czy chcę wymienić drzwi. Nie miałam wtedy czasu i to mnie uratowało, nie podpisałam niczego. Pan miał przyjść następnego dnia, ale nie przyszedł – mówi jedna z mieszkanek bloku przy u. Kruczej.

– Spółdzielnia tak nie działa – mówi Urbański. – Spółdzielnia może partycypować w kosztach wymiany  np. bojlerów, ale tylko na wyraźną prośbę zainteresowanego. Na pewno nie chodzimy i nie namawiamy, niczego też nie podpisujemy na miejscu – wyjaśnia prezes.

Władze spółdzielni apelują, żeby weryfikować, kto puka do naszych drzwi. Sekretariat spółdzielni pracuje w dni robocze od 7 do 15, w pozostałych godzinach i w dni wolne mozna dzwonić do dyspozytorni.

– Pytajcie zarządcę, nie wpuszczajcie nikogo, kogo nie znacie – apeluje prezes Urbański. – Nasi pracownicy mają identyfikatory ze zdjęciem, numerem i smyczą spółdzielni, pracownicy firm zewnętrznych z nami współpracujących mają pisemne upoważnienie z numerem dowodu. Mają obowiązek pokazać identyfikator, a lokator zawsze powinien zadzwonić do spółdzielni i zweryfikować tę osobę.

Na identyfikatorze jest numer telefonu i dane pracownika, które można łatwo zewryfikować

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

11 komentarzy do "Okazja czy oszustwo – spółdzielnia wyjaśnia"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
lokator
Gość
lokator
9 miesięcy 2 dni temu

chyba najlepsza spółdzielnia w Lubinie!

Iwan Groźny
Gość
Iwan Groźny
9 miesięcy 6 dni temu

Ja czekam, aż trafi na mnie albo rodziców taki oszust. Drzwi zamkne od środka i porozmawiamy sobie inaczej z takim naciągaczem. Także śmiało koleżko, tylko pamiętaj, że to będzie twój ostatni numer!

rozkojarzony
Gość
rozkojarzony
9 miesięcy 7 dni temu

usuwaja kometarzy!!!!!!!!!!!!!!!! brak mi słow

Smutek
Gość
Smutek
9 miesięcy 7 dni temu

tak trudno jest zamontowac wszystkie liczniki poza lokalem? 21 wiek? ale ja wiem o co chodzi…. i dlatego jest mi BRAK ZAUFANIA!!!

yetick
Gość
yetick
9 miesięcy 7 dni temu

Przypadłości wieku starczego – naiwność, demencja, otępienie starcze to cechy raczej nieuniknione i nieuleczalne. Tutaj żadne apele ani ulotki nie pomogą a ludzkie hieny potrafią to wykorzystać.
Przykre to ale prawdziwe..

koki
Gość
koki
9 miesięcy 7 dni temu

wiatr lubiński zawierał że Rocky powinien się leczyć..

szumer
Gość
szumer
9 miesięcy 7 dni temu

Teraz oszuści już będą wiedzieć jak wyglądają identyfikatory i zrobią sobie swoje, to jak dać im instrukcję jak kogoś okantować.

Rocky
Gość
Rocky
9 miesięcy 7 dni temu

Wiatr osiedlowy śpiewał że są Spółdzielnie bez wice – prezesów i to duże,,, jest okazja aby obniżyć czynsz.

Kuśka Jarek
Gość
Kuśka Jarek
9 miesięcy 6 dni temu

Rocky- vice prezes to pryszcz, co prawda w spółdzielni przylesie jest dwoje vice…ale wiedz, że ten wyższy ze zdjęcie to niejaki kierownik i on też ma swojego vice…. mieszkańcy Przylesia mówią, że jeden z nich umie czytać drugi pisać, tylko który co potrafi nie wiadomo. mówiąc szczerze to obaj chyba potrafią niewiele.

Lenka
Gość
Lenka
9 miesięcy 7 dni temu

tobie ktoś płaci za pisanie tych bzdur? idź liście pozamiataj, umyłbyś się wreszcie..

Kocica
Gość
Kocica
9 miesięcy 7 dni temu

„Uszustwo”….kto to pisał ?

wpDiscuz