Oddasz krew – zyskasz podwójnie

Dziś w Lubinie ruszyła zbiórka krwi. Cel jak zawsze szczytny – tym razem na wsparcie czekają dzieci z chorobą nowotworową. Co więcej, wszystkim którzy pomogą, Klub Honorowych Dawców Krwi „Serce Górnika” wręczy upominki – od biletów na mecz piłkarski, po gadżety z KGHM. Akcja potrwa do końca tygodnia.

Wraz z początkiem roku, Klub Honorowych Dawców Krwi „Serce Górnika” organizuje zbiórkę krwi. Tym razem życiodajny płyn potrzebny jest małym pacjentom z kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei we Wrocławiu.

– Jesteśmy w okresie ferii zimowych. Zdarza się dużo wypadków, wiele osób potrzebuje krwi, ale potrzebują jej też dzieci chore na nowotwory. Chcielibyśmy wesprzeć wrocławską klinikę onkologiczną, w której leczą się mali pacjenci. Akcje zbiórki krwi organizujemy cykliczne – mówi Zbigniew Młotek z HDK „Serce Górnika”, działającego przy Zakładach Górniczych Lubin. – Aktualnie brakuje krwi grup Rh ujemnych, to one są z reguły najbardziej potrzebne – dopowiada.

Każdy, kto weźmie udział w akcji organizowanej przez „Serce Górnika”, może liczyć na upominek. – Po oddaniu krwi, każda osoba losuje numerek i otrzymuje niespodziankę. Mamy wiele gadżetów, chociażby kijki do selfie, kubki termiczne i polarowe koce. Dodatkowo notesy, odblaski, miedziane bransoletki, a nawet książki kucharskie – mówi Sylwia Styś, wiceprezes Klubu HDK PCK „Serce Górnika”. – Mamy wielu darczyńców. Wsparli nas m.in. KGHM, Energetyka czy Wojsko Polskie – dodaje Paweł Nowicki z tego samego klubu.

– Wśród krwiodawców rozlosujemy atrakcyjne upominki. Posiadamy bilety na mecz KGHM Zagłębie Lubin z Arką Gdynią, który odbędzie się 23 lutego. Ale najatrakcyjniejsza jest oczywiście nasza maskotka – dodaje Damian Kosorbucki, działający w HDK „Serce Górnika”.

Akcja odbywa się w szpitalu RCS na ul. Bema, w pawilonie C i potrwa do końca tygodnia. Krew można oddawać w poniedziałki 7:00 – 16:00, od wtorku do czwartku 7:00 – 10:45 oraz w piątki 7:00 – 16:30.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Yy
Yy
11 miesięcy 13 godzin temu

Byłam dzisiaj oddać krew i co, nic nie dostałam jakim sposobem skoro akcja jest do piątku?

kryt
kryt
11 miesięcy 3 dni temu

żałosny temat ,,,,, spytaj lekarza czy przyjmie osobiście transfuzję …ciemnogrodzie …

Fran
Fran
11 miesięcy 3 dni temu

Kiedy w Lubinie będzie można zarejestrować się jako dawca szpiku ?

Luzak
Luzak
11 miesięcy 2 dni temu

Można w każdej chwili.

wpDiscuz