Od Szczecina po Kraków – lubińskie podium

155

W Szczecinie odbył się X Turniej Szermierczy „Puchar Gryfka”, a dnia następnego młodzi rycerze brali udział w turnieju i Miecz Zerwikaptura. W obu rywalizacjach lubinianie wypadli bardzo dobrze.

W Szczecinie 1 miejsce w kategorii 10-11 lat – wywalczył Błażej Litwin, natomiast miejsce 2. w kategorii 12-13 lat – Patryk Cetnar.

Na drugim końcu Polski – w Krakowie nasi szermierze rywalizowali w XV Międzynarodowym Turnieju w szpadzie „O Miecz Zerwikaptur Longinusa Podbipięty”.Indywidualnie 1 miejsce wywalczył Bartosz Kitliński i to on w nagrodę otrzymał imponujący miecz. Pozostali zawodnicy – Olaf Jakubowski (12 miejsce), Jakub Cepiński (38 miejsce).

Końcowa klasyfikacja zawodów indywidualnych dała naszej drużynie rozstawienie z numerem 6 do turnieju drużynowego.

W walce o wejście do ćwierćfinału drużyna UKS MDK Olimp Lubin (Bartosz Kitliński, Olaf Jakubowski, Jakub Cepiński) zwyciężyła drużynę Piast Gliwice 2 – 36:7, następnie Piast Gliwice 1 – 36:31. W walce o finał zmierzyli się z drużyną PKSzerm z Warszawy – zwyciężając 36:25. Dopiero w finale nasza waleczna drużyna uległa Gryfowi Mielec – 19:36.Srebrne krążki i mały miecz – dla UKS MDK Olimp Lubin.