Obiecujący początek zawodów strzeleckich z RCS

47

W Regionalnym Centrum Sportów Strzeleckich po raz pierwszy była okazja do wzięcia udziału w turnieju. Zawody odbyły się z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pt. „10 strzałów dla Niepodległej”.

Spróbować swoich sił na strzelnicy mógł każdy zawodnik oddając po 10 strzałów z broni i amunicji w trzech kategoriach wiekowych.

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat strzelały z karabinka pneumatycznego do tarczy na dystansie 10 metrów w postawie stojącej z podpórką lub bez. Kolejna kategoria to młodzież w wieku od 12 do 16 lat, która oddawała po 10 strzałów z karabinka bocznego zapłonu na dystansie 25 metrów w postawie stojącej bez podpórki. Ostatnia kategoria to zawodnicy powyżej 16 roku życia, którzy strzelali z karabinka centralnego zapłonu  – KCZ10 do tarczy TS2 także na dystansie 25 metrów.

W sumie w zawodach wzięło udział 94 osoby. Wśród najmłodszych 39 zawodnikach najlepszą celność miał Fili Kołodziej uzyskując 88 punktów. Drugą pozycję wywalczył Mateusz Olejark, zdobywając 85 punktów, trzecie miejsce zajął Michał Kołodziej z 82 punktami.

W kategorii 12-16 lat I miejsce zajął Grzegorz Dynak z 80 punktami na koncie, II miejsce wywalczył Adam Herbut  mając 75 punktów, II miejsce a podium wywalczył Bartłomiej Kownacki z 73 punktami na koncie.

Najwięcej zawodników wystartowało w kategorii  „C” czyli powyżej 16 lat.  Zwyciężył Pan Zbigniew Karyś zdobywając 82 punkty, na drugim miejscu był Pan  Łukasz z 74 punktami, na trzeciej pozycji Pan Radosław Parafinowicz.

W zawodach mogli uczestniczyć zarówno strzelcy stowarzyszeni w klubach strzeleckich, osoby posiadające pozwolenie na broń palną jak również osoby bez pozwoleń.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zwycięzcy w danej kategorii  poszczególnych konkurencji za miejsca I – III otrzymali nagrody rzeczowe. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Nad bezpieczeństwem zawodników i przebiegiem zawodów czuwali instruktorzy z UKS Miedziani.