Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości w SP 8

2

W Szkole Podstawowej nr 8 w Lubinie 100. rocznicę odzyskania niepodległości świętowano na różne sposoby. Najbardziej uroczystym był Festiwal Pieśni Patriotycznej klas młodszych oraz akademia klas starszych, które włączyły w to niezwykle doniosłe święto całą społeczność szkolną. Klasy 1-3 nie tylko przedstawiały pieśni z okresu odzyskiwania niepodległości, ale również krótkie tło historyczne tamtych wydarzeń. Klasy starsze przedstawiły pieśni i recytacje o treści patriotycznej.

Ósemka przyłączyła się również do ogólnopolskiej akcji ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji „Rekord dla Niepodległej”. O godzinie 11.11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie, nauczyciele i pracownicy zaśpiewali czterozwrotkowy hymn narodowy.

W cykl obchodów wyjątkowego stulecia Święta Niepodległości wpisał się też zorganizowany przez nauczycieli międzyszkolny konkurs poetycki „Polska wierszem malowana” dla klas 4-8 oraz gimnazjalnych, a także konkurs plastyczny „Nasza Niepodległa” dla klas młodszych. Zorganizowano również koncert muzyczny z udziałem artystów Estrady Lubuskiej, którzy nie tylko prezentowali pierwszą wersję hymnu narodowego, ale też przypomnieli uczniom sylwetki wielkich Polaków, którzy walczyli o naszą niepodległość.

Tę niezwykle ważną uroczystość uczniowie Ósemki świętowali również turystycznie, biorąc udział w IV Nocnym Rajdzie Niepodległości  zorganizowanym przez PTTK  w Lubinie.

Wszyscy uczniowie byli też zaangażowani w projekty klasowe, których celem było uświadomienie doniosłości i wagi odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę.

Ósemkowiczów nie zabrakło również na miejskich uroczystościach z okazji rocznicy odzyskania niepodległość.

AUTOR i FOT. Szkoła Podstawowa nr 8 w Lubinie

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość