O sile polskiego narodu opowie w kościele

Chciałbyś posłuchać o wydarzeniach, które wpłynęły na losy Polski i Europy? Porozmawiać o sile i pięknie polskiego narodu? W piątek, 16 lutego, w sali teatralnej przy kościele pw. św. Jana Bosko w Lubinie, odbędzie się poświęcona tej tematyce prelekcja, którą wygłosi pisarka, dziennikarka, himalaistka – Monika Rogozińska.

Salezjański kociołek kultury to spotkanie organizowane od pięciu lat. W piwnicznej części kościoła św. Jana Bosko odbywają się wykłady, prezentacje, prelekcje dla mieszkańców Lubina i okolic. Najbliższy wykład poświęcony będzie tematowi: „Polowanie na Matkę – opowieść o sile i pięknie polskiej tożsamości”. Gościem będzie Monika Rogozińska, która wygłosi prelekcję.

Monika Rogozińska to pisarka i himalaistka, autorka książki podróżniczej „Polowanie na Matkę”. Współorganizowała zimowe wyprawy na ośmiotysięczniki Himalajów i Karakorum oraz uczestniczyła w nich jako korespondent dziennika „Rzeczpospolita”, Polskiego Radia, TVP. Organizowała autorskie wyprawy otwierające nowe kierunki w światowej turystyce. Publikuje w kraju i za granicą. Przez kilkanaście lat współpracowała z dziennikiem „Rzeczpospolita”. Jest redaktorem i współautorem książek oraz wystaw prezentowanych na kilku kontynentach.

„Polowanie na Matkę” jest opowieścią o sile polskiej tożsamości, która sprawia, że naród jest nie do pokonania. To relacje uczestników wydarzeń, które wpłynęły na losy Polski i Europy, tajne dokumenty służb komunistycznych i unikatowe fotografie, które składają się na reportaż historyczny, którego centralnym punktem jest Jasna Góra i wizerunek Czarnej Madonny.

Organizatorami spotkania są parafia pw. św. Jana Bosko w Lubinie oraz wspólnota „Wiara i Rozum”. Wykład odbędzie się w piątek 16 lutego, o godzinie 18:30 w sali teatralnej przy kościele św. Jana Bosko w Lubinie.

 

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz