O pracy górników dzisiaj na Discovery

Na czym polega praca górnika? Czy pracownicy kopalni czują strach przed zjazdem pod ziemię? – dziś wieczorem na Discovery Channel będziemy mogli zobaczyć premierowy odcinek programu „Górnicy PL”. Zostanie on wyemitowany o godzinie 22.00.

Fot. KGHM

Producenci serialu dokumentalnego zdjęcia kręcili w kilku kopalniach. Zarówno u nas – na miedzi – jak i w kopalniach soli i węgla. – Zdjęcia do tego projektu powstały w rodzimej Kopalni Miedzi ZG Lubin, Kopalni Soli Kłodawa oraz w Koplani węgla JSW Borynia – informuje Justyna Mosoń, rzecznik prasowy KGHM.

Premiera serii zaplanowana jest na 18 stycznia, jednak dziś, 6 grudnia, wyemitowany zostanie pierwszy, specjalny odcinek.

Twórcy tak zachęcają do obejrzenia serialu: „Na głębokości niemal kilometra pod jest ciemno i niesamowicie gorąco. Temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza, a wilgotność wynosi ponad 98 %.Te trudne warunki to codzienność górników – bohaterów serialu „Górnicy PL”. Codziennie tysiące z nich: strzałowi, kombajniści czy ładowacze zjeżdżają pod ziemię, by wydobywać węgiel kamienny, sól i miedź. Słabi ludzie nie mają tu czego szukać. Jak sami bohaterowie powtarzają: „Pracują tutaj najtwardsi z twardych”. W tym zawodzie liczą się wytrwałość, silna psychika, odwaga i solidarność. Jeden błąd czy niedopatrzenie może kosztować życie wielu ludzi. Każdy dzień do walka. Dla niektórych też „bajka nie z tej ziemi”, „zawsze wciągająca, gdzie zawsze chce się zrobić więcej, stworzyć coś niesamowitego, tak jak wyrobiska w kopalni”. Czas zejść pod ziemię i zobaczyć jak faktycznie wygląda praca ludzi, dla których pojęcie strachu nie istnieje i na końcu dnia mówią „Ja to kocham”.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Dan
Dan
11 miesięcy 29 dni temu

Na SW1 kręcili program z TVP, operator kamery zemdlał w przodku 🙂

Tim
Tim
1 rok 2 dni temu

Teraz widac ze takie programy to sciemy mogliby krecic z ukrytej kamery wtedy bylaby jazda

do Rocky
do Rocky
1 rok 2 dni temu

Filozofie z Bożej łaski, chcesz zobaczyć pracę prawdziwego górnika? to chociaż raz zjedź na dół, tylko pieluchy nie zapomnij

andrzej
andrzej
1 rok 2 dni temu

ZOBACZCIE JAK ICH DRAZNI TEMAT NAROKTESTOW, DRAG TEST, NA:
TRAWKE
AMFETAMINE
KRYSZTAŁ
ZĘBY IM PRZEZ CPANIE WYLECIAŁY

Dan
Dan
11 miesięcy 29 dni temu

ja pracuje na dole, co dzień dmuchamy, narkotestów nie bije się 🙂

Dan
Dan
11 miesięcy 29 dni temu

boje 😉

Ja
Ja
1 rok 3 dni temu

Dajcie spokoj co to za fanatycy , ten siedzi i sie podnieca ,że jest super operatorem ,pieprza o Bhp a za nim maszyna z lyzka w gorze,przodowy tez podniecony jakby tylko on fedrowal ,malo realistyczne,zobaczymy co.dej

Anonimowo
Anonimowo
1 rok 3 dni temu

Ostatnio znajomy dostał pracę w firmie pod ziemią , fakt że z niego leń i leser ale musi robotę znaleźć na gwałt bo dziecko na utrzymaniu. Wiecie co , poszedł na jeden dzień i zrezygnował . Wierzę że warunki są spartańskie

KULFON
KULFON
1 rok 3 dni temu

za moich czasów na gwałt była potrzebna baba a teraz robota? Dziwne czasy nastały!

Realista
Realista
1 rok 3 dni temu

Ten film to….Osoby występujące to jakieś pojedyncze jednostki zapaleńców i fanatyków chyba, że po prostu mieli odegrać takie role. Film nie pokazuje nawet namiastki pracy górnika. Wstyd i hańba takie coś puszczać w świat. Szkoda pieniędzy wydanych na realizację. Warszawka i cała reszta znowu będą mielu o czym gadać i psy wieszac na ciężkiej górniczej pracy!!!

Kropka
Kropka
1 rok 3 dni temu

Wszystko super pięknie ale mogli nakręcić film z bardziej ogarniętymi górnikami, którzy mają pełne uzębienie i bez problemu się wypowiadają. A tak to zaraz znowu będą szyć wszystkich jedną miarą. Szczególnie urzekła mnie ta „wisieńka na torcie” 🙂 W kopalni też pracują ludzie wykształceni, dbający o siebie więc nie pokazujcie ICH w taki sposób.

Rocky
Rocky
1 rok 3 dni temu

Będzie okazja zobaczyć prawdziwego Górnika i jego miejsce pracy bo po mundurze i przywilejach trudno rozpoznać.

andrzej
andrzej
1 rok 3 dni temu

CPUNY JEDNE TESTY IM ROBIC

Z rodziny górniczej
Z rodziny górniczej
1 rok 3 dni temu

Kopalnie powinno się zamknąć piersze za drogie jest wydobycie i nie opłacalne.drugie górnik zadużo zarabia duźo panstwo dopłaca do tony wegla i tak jest za drogi 900zł hanba.no i te przywileje komunistyczne 14ołówkowe barburki wczesne emerytury za 4000zl i wegiel to wszystko sa nadużycia i rozdawnictwo to jest kosmos .Powinno się wrescie to zmienic. Nowe zrudła energi jadrowa wodne powietrzne gazowe sloneczne lub energie która jest tylko przez naz nie jest odnaleziona.Zatrute powietrze ludzie chorują szkody górnicze urobek jest wart tego .

KULFON
KULFON
1 rok 3 dni temu

Ciekawe ile twoja mama zjadła śniegu, że urodziła takiego bałwana….domniemam, że za mało.

kjkszpj
kjkszpj
1 rok 3 dni temu
Pomijając ten słownik, to w zeszłym roku całe górnictwo węglowe miało ponad 1 mld zł zysku, zanim zaczniesz się wypowiadać, to najpierw wypada mieć trochę wiedzy, po drugie te twoje nowe źródła energii wcale nie są takie dobre, w Polsce nie ma wystarczająco silnych i stałych wiatrów, aby możliwa była ciągłość w dostawie energii, więc automatycznie trzeba mieć w rezerwie elektrownie pracujące ciągle, gazu swojego nie mamy zbyt dużo, a więc uzależnia nas to energetycznie od innych, a słońca u nas też za dużo nie ma, poza tym elektrownie wiatrowe i słoneczne zabijają zwierzęta nie licząc już kosztów wytwarzania wiatraków… Czytaj więcej »
hahaha
hahaha
1 rok 3 dni temu

Ty najpierw za słownik się weź!

Czarna
Czarna
1 rok 3 dni temu

Super naprawdę doceniam Was Wielki Szacunek dla Was i dla tego Zawodu .Szczęść Boże.

wpDiscuz