Nowy lider lubińskiej prawicy?

Wcześniej przedstawiciel Lubin 2006, obecnie radny miejski niezrzeszony, staje się nowym liderem prawicy w Lubinie? Grzegorz Pytka – bo o nim mowa – był bardzo widoczny na kongresie Solidarnej Polski, który odbył się w ostatni weekend. Jednak gdy próbujemy z nim porozmawiać, jest dość oszczędny w słowach.

Grzegorz Pytka z wiceministrem sprawiedliwości Michałem Wójcikiem. Zdjęcie udostępnione przez Grzegorza Pytkę

Lubinianin siedzi tuż za mównicą, na której pojawia się między innymi prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wraz z innymi bije brawo, reagując na to co mówi prezes. Jest też okazja do zrobienia zdjęcia.

Grzegorz Pytka przyznaje, że należy do Solidarnej Polski. Nie chce jednak zdradzić, od jak dawna. – Działam – odpowiada tajemniczo. – Wszystko zostanie przedstawione w swoim czasie – dodaje.

Pytamy więc, czy te działania wiążą się z wyborami samorządowymi lub parlamentarnymi, czy Pytka – obecnie radny miejski niezrzeszony – zamierza w pierwszych z nich wystartować na przykład na prezydenta Lubina.

– W Lubinie trzeba zrobić porządek w wielu obszarach. Zmiany w mieście są potrzebne, jest potrzebny świeży oddech – mówi Pytka. – W ogóle mieszkańcy Lubina „nie mają” też posła. Potrzebna jest zmiana zarówno w samorządzie, jak i posła. Nie ma co ukrywać, ludzie w Lubinie mają dość – podkreśla radny miejski.

Konkretów i szczegółów nie chce jednak podać. Powtarzając, że wszystko ujawni w swoim czasie.

Na stronie internetowej Solidarnej Polski nie znajdziemy struktur regionalnych tej partii. Jak się dowiedzieliśmy w biurze poselskim posłanki Beaty Kempy, która jest również pełnomocnikiem Solidarnej Polski na województwo dolnośląskie, pod koniec listopada ma się odbyć zjazd regionalny partii, a potem też krajowy. Właśnie wtedy mają zostać powołani pełnomocnicy regionalni. Być może wtedy dowiemy się, jaką rolę odegra Grzegorz Pytka.

Screen z filmu z kongresu Solidarnej Polski. Kanał na YouTube Prawa i Sprawiedliwości

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

54 komentarzy do "Nowy lider lubińskiej prawicy?"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Ciekawy że Szprotawy
Gość
Ciekawy że Szprotawy
9 miesięcy 7 dni temu

A kto w ogóle oglądał ten Kongres oprócz paru partyjniaków i ich rodzin? Serio ktoś uważa, że normalni ludzie w weekend nie mają nic lepszego do roboty?

Damian
Gość
Damian
9 miesięcy 8 dni temu

Pan Pytka swoją postawą,zaangażowaniem,wiedzą i doświadczeniem doskonale oddaje stan polskiej prawicy. Gratuluję jemu wyboru formacji politycznej,a Solidarnej Polsce gratuluję takiego lidera w Lubinie.

jolli
Gość
jolli
9 miesięcy 8 dni temu

Pan Pytka jest przykrywką RR i jak trzeba będzie potrzeba to przejdzie na ciemna strone mocy.Prawica powinna go wziąć pod lupę.

PIOTR
Gość
PIOTR
9 miesięcy 8 dni temu

Panie Zieliński,
Pan jest totalnym nieporozumieniem.
Pozdrawiam serdecznie.

Grzegorz Zielińśki
Gość
Grzegorz Zielińśki
9 miesięcy 8 dni temu
Szanowny Panie „Naam”, na wstępie dziękuję za zawyżanie poziomu wypowiedzi i możliwość odniesienia się do tekstu z jakąkolwiek treścią. Czy artykuł tego typu ma osłabić PiS(?) Według mnie diagnoza słuszna, zważywszy że tylko PiS stanowi samodzielnie realne zagrożenia dla Lokalnej Grupy Samorządowej. Dla obecnej władzy jest to szalenie ważne, zwłaszcza że każdorazowo po kłótni na klubie Lubin2006, poszczególni działacze przychodzą grupkami do Posła Kubowa z deklaracją poparcia (wiem jedynie z zasłyszenia i nie ręczę za potwierdzenie tej informacji). Czy ja jestem promowany przez grupę pod wezwaniem RR i media, które są w ich posiadaniu(?) Jestem wdzięczny, że odpowiadają na zaproszenia,… Czytaj więcej »
Naam
Gość
Naam
9 miesięcy 8 dni temu

Szanowny Panie Grzegorzu
Mam wrażenie, że zupełnie nieświadomie potwierdził Pan moją tezę. Nie traktują Pańskiej partii poważnie, ale tworzą wrażenie liczenia się z .N w celu zachowania pozorów. Być może świadomie, być może nie jest Pan używany przez środowisko RR do stworzenia iluzji istnienia namiastki normalności. I mimo że z Panem Pytką jesteście na 2 różnych biegunach, siłą rzeczy gracie na wynik RR. Radni klubu Lubin2006 pewnie czują pismo nosem i odwiedzili niejedno biuro. I mimo że dzieli nas przepaść poglądowa, to życzę powodzenia. Pozdrawiam

don vasyl
Gość
don vasyl
9 miesięcy 9 dni temu

Skoro pan Pytka jest blisko władzy,to może zapyta,czy oprócz podatku od kopalin i 7 mln na bilbordy,rząd ma zamiar jeszcze jakoś skubać KGHM?

as
Gość
as
9 miesięcy 9 dni temu

Takim panom dziekujemy mamy juz takich sciemniaczy nastepny pan z dobrymi zmianami

hehehe
Gość
hehehe
9 miesięcy 9 dni temu

Podobny do Gabriela z krolowych zycia hehe moze to brat 😀

Rocky
Gość
Rocky
9 miesięcy 9 dni temu

Jest demokracja wolność i każdy może przeskakiwać z kwiatka na kwiatek aby tylko nektar nie był najważniejszy.A co można powiedzieć o Czaru Peru który wykorzystał naiwność dla kariery i zysku.

Anonimowo
Gość
Anonimowo
9 miesięcy 9 dni temu

Ahahahahahahahahahahaaha

PITKA
Gość
PITKA
9 miesięcy 9 dni temu

Może Pan duże P będzie kandydował jeszcze na prezydenta Lubina ?! Paranoja jakaś !!!

KATOLIK
Gość
KATOLIK
9 miesięcy 9 dni temu

Boże chroń Nas przed takimi typami !!!

Anonimowo
Gość
Anonimowo
9 miesięcy 9 dni temu

żyjcie swoim życiem i dajcie żyć innym. Bardzo miły facet, a za walkę o strzelnicę należy się szacun . Jako jeden z niewielu zaangażował się w sprawe, podczas gdy wy potraficie tylko grzać cztery litery przed komputerem i na wszystko narzekać

ja
Gość
ja
9 miesięcy 8 dni temu

Może i jest miły – nikt tu nie mówi że nie jest. Ale jest również karierowiczem i tylko patrzy na czyich by tu plecach się powozić. A na strzelnicy co pomógł? – tylko się lansował i czekał na media. Mam nadzieje ze ci ludzie co tam działają szybko się na nim poznają i zrezygnują z jego poparcia – bo tylko to może im zaszkodzić.

don vasyl
Gość
don vasyl
9 miesięcy 9 dni temu

A konkretnie to w co się zaangażował i jak pomógł?

kibolek
Gość
kibolek
9 miesięcy 9 dni temu

Pan P to klakier obecnej władzy Lubina wchodził w tyłek a teraz kocha prawicę fałszywy gość i tyle poza świetny fotograf wiadomo przecież co lubił i lubi fotografować i takie typy pchają się do władzy do Warszawki !!! Boże widzisz i nie grzmisz !!!

Rocky
Gość
Rocky
9 miesięcy 9 dni temu

Wielka kultura podjęte ryzyko wiara w cud – zmianę wzbudza podziw aż się chce powiedzieć Powodzenia.Nie stawiam minusów ani plusów chociaż uważam ze jest to fajne.Nie odpowiadam też bo szanuję wypowiedzi-wolność innych.Ale ta kultura wymagała wyjątku.Jestem wielkim przeciwnikiem ekipy Balcerzaka bo wiem do czego są zdolni.Ale ta kultura młodość jest jaskółką na zmianę,,

RUDY LISEK
Gość
RUDY LISEK
9 miesięcy 9 dni temu

A kto to jest lub co to jest Pytka?! Bo mam też dziwne skojarzenia z tym Panem 😉

Jurek Kiler
Gość
Jurek Kiler
9 miesięcy 9 dni temu

Grzegorz Zielinski gratuluje prawicy!! Chyba niedlugo takze sie przefarbuje jak kargul swinie bo slupki .n spadaja:) kto pytka nie błądzi!

don vasyl
Gość
don vasyl
9 miesięcy 9 dni temu

Byle do władzy…do władzy…

Grzegorz Zielińśki
Gość
Grzegorz Zielińśki
9 miesięcy 9 dni temu

Kultura polityczna wymaga pogratulować osobie którą się znam, pomimo różnic, a nawet pomimo „walki” politycznej. Wiem ile pracy u podstaw trzeba włożyć budując struktury. Stąd gratuluję odwagi każdemu kto deklaruje budowę, czegokolwiek nowego. Odwagi wymaga również podpisywanie się własnym nazwiskiem – ale to już wyższa szkoła jazdy.

Naam
Gość
Naam
9 miesięcy 9 dni temu
Nie do końca rozumiem logikę Pańskiej wypowiedzi. Pan Pytka tylko zrobił sobie kilka fotek na tle Patryka Jakiego i Jarosława Kaczyńskiego. Może się nie znam, ale jak dla mnie to za mało, żeby gratulować. Gratulować można sukcesu, choćby takiego jak zbudowanie skutecznej i dynamicznej struktury w mieście. Sama deklaracja to jakby niewiele. Mam kilka zdjęć z politykami, prezesami itd. Myśli Pan, że tak po prostu mogę wejść do redakcji lubin.pl i ogłosić, że mam dość i zamierzam zostać prezesem KGHM albo prezydentem. Oczywiście, że nie. To nic innego jak budowanie koncesjonowanej opozycji. Pańska partia w Lubinie jest tego doskonałym przykładem.… Czytaj więcej »
Tymowa ścinawa
Gość
Tymowa ścinawa
9 miesięcy 9 dni temu

Jedynym posłem z Lubina jest K. Kubów dostępny jest w każdy poniedziałek dla ludzi a biuro ma codziennego otwarte. Co to wygole za państwo skoro musiałem prosić posła o interwencję w sprawie odrolnienia działki pod mój dom. Samorządowym urzędnikom zawsze się albo nie chciało albo nie umieli. Mam gdzieś wasza politykę ale ale już przesadziliscie mówiąc że jego nie ma.

Jacol
Gość
Jacol
9 miesięcy 9 dni temu

3 lata temu osobiście słyszałem rozmowę (gadał przez komórkę) w Pure pana Pytki z jakąś kobietą. Darł się tak, że słyszało go pół siłowni, na moje oko robił celowo dziwne zamieszanie. Moim zdaniem z facetem nie jest do końca wszystko ok.

Anonimowo
Gość
Anonimowo
9 miesięcy 9 dni temu

No to gratuluję szybkiej analizy psychologicznej , może ty się z powołaniem mijasz, powinieneś zostać światowej sławy psychologiem

Janusz
Gość
Janusz
9 miesięcy 9 dni temu

A prawda jak zwykle jest bardzo prozaiczna. Pan Pytka wylądował w tym miejscu zupełnie przypadkowo, potrzebny był jakiś facet jako przerywnik pomiędzy kobietami(zdaniem reżysera było ich tam po prostu za dużo) i nawinął się akurat Pan Grzegorz. Trzeba powiedzieć, że facet potrafi się znaleźć w tłumie przypadkowych ludzi jacy pojawili się w większości na tym „pseudo kongresie”.
Zbyszek z Beatą to wymyślili taki niby zjazd poparcia, niby kongres, a chodziło tylko o to żeby z Jarosławem mogli publicznie delikatnie pogrozić Prezydentowi.
Założony cel został osiągnięty(zresztą i bez tego Duda wycofał się z większości radykalnych zmian w ustawach).
Pan Pytka ha, ha, ha

Kim
Gość
Kim
9 miesięcy 9 dni temu

Podejrzewam, że pan Pytka trochę wie jeśli chodzi o sprawy Lubin 2006 jak i działalność niektórych osób z otoczenia pana RR? Mamy nadzieje, jako mieszkańcy, że się tymi informacjami pochwali przed wyborami…?

ja
Gość
ja
9 miesięcy 9 dni temu
Ludzie – oni wynajęli fotografa jako klakiera – tak jak i pozostałych ludzi tam obok Pytki. On i kariera polityczna ??? – sami widzicie do czego się nadaje najlepiej. A takie artykuły to tylko woda na jego młyn – będzie tajemniczy, będzie odpowiadał „No zobaczymy” itd – żeby jak najdłużej udawać ważnego i być w centrum uwagi. On przecież to uwielbia – i pcha się wszędzie, żeby lansować siebie. Podpina się pod akcje w Lubinie – ale zobaczył, że tu ludzie za bardzo się na nim poznali – szczególnie w Rynku. Teraz chce udawać ważnego w Warszawie. Małe to i… Czytaj więcej »
Rocky
Gość
Rocky
9 miesięcy 9 dni temu

Zobaczyłem Jarosława i łza radości popłynęła – wielki Wódz i Polityk.Przez 8 lat jeżdzili po nim jak po p,,,sie A On po dobrej zmianie karmi swoich wrogów 500 + i wcześniejszą emeryturą ,,,człowiek z Sercem i wielki Patriota,,,,a nie jak ten uciekinier za kasą.Z radością włączam dzień uśmiechu

ups
Gość
ups
9 miesięcy 9 dni temu

Rocky zabrakło tabletek?

Słownik się kłania
Gość
Słownik się kłania
9 miesięcy 9 dni temu

Szanowni, na stronie słownika sjp.pl można przeczytać, że hasło „pytka” oznacza m.in. „mała, cienka pytka”. Interesujące.

Wyborca PiS w samorządzie
Gość
Wyborca PiS w samorządzie
9 miesięcy 9 dni temu

Posłuszne pieski na pasku lokalnych układów myślą, że jak wystawią taką płotkę jako niby lidera prawicy w lubinie to wyborcy pis rozdzielą swoje głosy na dwa obozy prawicy i dzięki temu Robert Raczyńskiego i spółka będą mogli nadal doić miasto. Zachowujecie się tak samo jak PO przed upadkiem. Mieszkańcy Zagłębia Miedziowego są za mądrzy żeby kupić tę propagandę.

kolo
Gość
kolo
9 miesięcy 9 dni temu

jacy są mądrzy świadczą wypociny jednego z Was, niejakiego Rockiego, który ślini sie na sam widok kaczora, oraz to że Pisiory robią Was w jajo m.in obiecując gruszki na wierzbie( np. likwidacja podatku od kopalin)a wy dalej wierzycie w ich opowiastki dla ciemnego ludu,eh

don vasyl
Gość
don vasyl
9 miesięcy 9 dni temu

Podatek to jedno.Tak skubała nas PO.PiS zabiera dodatkowe miliony na akcję bilbordową. 7mln z KGHM-u na te bzdury. To jakieś 8-9 maszyn górniczych. Sami sobie odpowiedzcie,kto skubie nas bardziej. Po czy PiS

obserwator
Gość
obserwator
9 miesięcy 9 dni temu

Nie no jak z takim nazwiskiem do polityki…

Kuśka Jarek
Gość
Kuśka Jarek
9 miesięcy 8 dni temu

Oj tam, czepiasz się nazwiska ja mam na nazwisko Kuśka i jakoś z tym żyję.

Pan Z Lubina
Gość
Pan Z Lubina
9 miesięcy 9 dni temu

Ktoś ma zamiar w ogóle oddać głos na Pana Pytkę po uwzglednieniu dobra Miasta Lubina i jego Mieszkancow?? Hmm.. Radze najpierw poczytac o tym Panu. Chyba Go tu nie lubia? A dlaczego? Hmm..

Jakitaki
Gość
Jakitaki
9 miesięcy 9 dni temu

W PiSie nadaje na RR, u RR na PiS. Coś czuję, że w solidarnej Polsce szybko go wyplują

yetick
Gość
yetick
9 miesięcy 9 dni temu

„Wraz z innymi bije brawo, reagując na to co mówi prezes”… no patrzcie, nawet reagował 😀

Zg Rudna
Gość
Zg Rudna
9 miesięcy 9 dni temu

Powiedz lepiej co umiesz robić i jakie masz wykształcenie. Robić zdjęcia nagim nastolatkom ja też bym umiał. Skoro chcesz rządzić pokaż co masz. Pokaż co potrafisz i opowiedz o swoich dokonaniach dla Lubina

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec
9 miesięcy 9 dni temu

ten pan – jak i pozostali radni – nie raczył nawet odpowiedzieć na pytania zadanie przez Stowarzyszenie MdM – i rozliczyć się z tego co robią dla tego miasta i ludzi tu żyjących – a teraz chce się brać za poważną politykę? Do tego trzeba ciężkiej pracy, a nie rozlatanych oczek i wybujałego ego.

Zuzia
Gość
Zuzia
9 miesięcy 9 dni temu

Ach to ten znany, światowej klasy artysta, fotograf Prezydenta Dudy i Kghm-u… NIEEEE!!! To tylko obrazalski karierowicz z ego wielkim jak rzekomy dług miasta, którego pośrednio jest architektem.

Młody
Gość
Młody
9 miesięcy 9 dni temu

Minęły 3 lata kadencji. Kiedy portal lubin.pl zrobi nam zestawienie owoców pracy Lubińskich radnych? Jest jeden jedyny radny który pracuje. Jest młody i przy okazji prawnik. Reszta od Roberta Raczyńskiego nie zrobiła nic. Po co wam płacimy skoro nic nie robicie. Jesteście moralnie zepsuci. Wszystkich was na kamczatke. A pan panie PYTKA za mała masz pytkę żeby cokolwiek zrobić skoro potrafisz zdradzić swoich ludzi i przytulic się tam gdzie pieniądze. Mam was wszystkich dość. Nic nie jesteście warci. Platforma się rozpadła, rządzący prezydent to pycha i lenistwo i własne ego i ambicje.

Ktos
Gość
Ktos
9 miesięcy 9 dni temu

To chyba jakiś żart 🙂 lider – ha ha ha – ten człowiek się wysłowić nie potrafi, a co dopiero budować struktury itd. Jeśli tacy karierowicze mają być twarzą Solidarnej Polski – to sorry…. nie wróżę dobrze tej formacji

Pytanie
Gość
Pytanie
9 miesięcy 9 dni temu

mieszkam w okregu z ktorego ten pan startowal w wyborach. prosze mi powiedziec czy ten pan cos dla nas mieszkancow zrobil? pierwsze slysze? a teraz chce znowu tylko z innej opcji? dlaczego tam bylo zle?

Darek
Gość
Darek
9 miesięcy 9 dni temu

Kolejny karierowicz, słabo zorientowany w temacie bo w ramach zjednoczonej prawicy w Lubinie jest Krzysztof Kubów z PISu .

Wyborca w rynku
Gość
Wyborca w rynku
9 miesięcy 9 dni temu

A czy Pan Grzegorz przypadkiem nie jest radnym od Roberta Raczyńskiego i po wyborach gdy nie dostał stanowiska w spółce miejskiej i to nie było powodem dla którego obraził się na prezydenta?? Jesteś pan tak samo uczciwy jak prostytutką. Idź pan lepiej z mojego miasta!!

Zetor
Gość
Zetor
9 miesięcy 9 dni temu

Zmiany są konieczne… powiedział b. radny Lubin2006…klubu rządzącego od lat. Tak sobie to wymyślili, Grzesiu zapisz się do SolidPol, będziemy teraz udawać prawicę.

Cris
Gość
Cris
9 miesięcy 9 dni temu

PYTKA ZAPOMNIAŁEŚ JAK SIĘ CHCIAŁEŚ DOSTAĆ DO PISU TYLKO CIE NIE WPUSCILI BO TOTALNIE FAŁSZYWY JESTES. Opowiedz wszystkim jak lizales buty posłowi z Lubina a teraz swoje gry robisz. Dno i wodorosty.

Naam
Gość
Naam
9 miesięcy 9 dni temu

Lider, dobre sobie. Taki lider, co niedługo od rozkroku pęknie w… Kolejna koncesjonowana opozycja wymyślona przez RR w walce z PiSem. A może Pan lider się pochwali, dlaczego w Pisie go nie chcieli. Gratulacje od .N na portalu RR. Wszystko jasne jak dla mnie.

Nick33
Gość
Nick33
9 miesięcy 9 dni temu

No proszę was. Ktoś tu z niejednej miski jadał, a teraz próbuje podłączyć się pod Prawicę, bo słupki wyborcze wysokie? Wszędzie karierowicze, nie dajcie się zwieść. Nowy lider, hahaha.

Grzegorz Zielińśki
Gość
Grzegorz Zielińśki
9 miesięcy 9 dni temu

Gratuluję konsekwencji i życzę powodzenia.

Oldboy
Gość
Oldboy
9 miesięcy 9 dni temu

A moja pytka masie dobrze

wpDiscuz