„Nowe oblicze Greya” w kinie Muza

30

Trzecią część ekranizacji światowego bestselleru – trylogii autorstwa E.L. James, czyli film „Nowe oblicze Greya” można obejrzeć od dzisiaj, 9 lutego, w lubińskim kinie Muza. Ponadto jeszcze przez tydzień wyświetlana będzie polska produkcja „Plan B” oraz film animowany o przygodach pszczółki Mai.

Film „Nowe oblicze Greya” pokazywany będzie do 1 marca, natomiast pozostałe dwie produkcje do 15 lutego.

Zaś w najbliższym DKF-ie, 14 lutego wyświetlony zostanie film „I tak cię kocham”.

Szczegółowy repertuar oraz cennik biletów można znaleźć na www.ckmuza.eu.

O filmach:

„Nowe oblicze Greya”

Trzecia część ekranizacji światowego bestselleru – trylogii autorstwa E.L. James.

Szczęśliwi Christian i Ana wiodą dostatnie, pełne miłości życie. Codzienność nie zabiła w nich namiętności. Ale nad ich związek nadciągają czarne chmury. Były szef Any, Jack Hyde, który poprzysiągł zemstę, czeka na czas, w którym będzie mógł jej dokonać…

Film dla widzów od 15 lat.

„Plan B”

Nowy film Kingi Dębskiej („Moje córki krowy”) ze scenariuszem Karoliny Szablewskiej („Po prostu przyjaźń”, „Listy do M.”). W rolach głównych: Kinga Preis, Roma Gąsiorowska, Edyta Olszówka, Krzysztof Stelmaszyk i Marcin Dorociński.

Bohaterów filmu poznajemy kilkanaście dni przed walentynkami, w chwili, gdy w ich życiu wydarza się coś całkiem nieoczekiwanego. Sytuacje, z którymi się konfrontują, prowadzą do zaskakujących rozwiązań. Wnoszą w ich życie nową jakość, za sprawą przypadku, bądź zrządzenia losu. Dają nadzieję na odnalezienie prawdziwych uczuć i autentycznych więzi.

„Pszczółka Maja: Miodowe igrzyska”

Druga część zabawnych perypetii najsłynniejszej pszczółki świata, która żadnej przygody się nie boi! Tym razem Maja i Gucio wezmą udział w międzyłąkowych igrzyskach sportowych, których stawka okaże się wyjątkowo wysoka.

W ulu aż huczy od sensacyjnych wieści! W pszczelej stolicy odbyć się mają Miodowe Igrzyska. Maja marzy, by wziąć w nich udział. Niestety mieszkańcy ula nie zostają na nie zaproszeni. Na domiar złego Cesarzowa żąda oddania połowy miodowych zbiorów na potrzeby sportowców. Królowa gotowa jest się pogodzić z poleceniami przełożonej, ale Maja od dziecka jest buntowniczką. A nic nie złości jej bardziej niż jawna niesprawiedliwość. Wyrusza więc do stolicy, by powiedzieć Cesarzowej, co myśli o niej i jej nakazach. I nawet Guciowi nie uda się jej powstrzymać przed wpakowaniem się w kłopoty. Zuchwałość Mai zostanie ukarana: pszczółka musi wystartować w zawodach, ale jeśli przegra jej ul straci całe zapasy na zimę… Cesarzowa nie podejrzewa nawet na co stać tę małą rozrabiakę i paczkę jej wiernych przyjaciół.

„I tak cię kocham”

Cudowna komedia romantyczna, która stała się przebojem światowych kin. Świeża, błyskotliwa i nieoczywista. Odkrycie Festiwalu Filmowego Sundance, nagroda publiczności MFF w Locarno. Produkcja: Judd Apatow („Druhny”, „Wykolejona”). Film nominowany do Oscara w kategorii „najlepszy scenariusz oryginalny”.

Mężczyzna z kapitalnym poczuciem humoru i konserwatywną rodziną na głowie (Kumail Nanjiani) spotkał przypadkiem nowoczesną dziewczynę, która miała dosyć związków (Zoe Kazan). Połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia. Jednak na drodze do szczęścia stanie szereg przeszkód i wyzwań, którym zakochani będą musieli stawić czoła. Gdy wydaje się, że cały świat – na czele z rodziną – sprzysiągł się, by zburzyć ich szczęście, to właśnie w sytuacjach pozornie bez wyjścia życie potrafi pokazać swoje najzabawniejsze oblicze.

Na ekranie, znany z serialu „Dolina Krzemowa”, Kumail Nanjiani – jednocześnie współscenarzysta tej autobiograficznej historii oraz Zoe Kazan („Słowo na M”), która jako nowe ucieleśnienie „dziewczyny z sąsiedztwa” stopniowo przejmuje schedę po Meg Ryan. W rolach drugoplanowych wystąpili słynny komik: Ray Romano (serial „Wszyscy kochają Raymonda”) i zdecydowanie za rzadko pojawiająca się na ekranie laureatka Oscara za „Fortepian” – Holly Hunter.

„I tak cię kocham”, uznane za jedną z najzabawniejszych komedii romantycznych dekady (Variety), było odkryciem festiwalu Sundance, zdobyło nagrodę publiczności na MFF w Locarno i stało się wielkim przebojem amerykańskim kin, obecnie zaś bije rekordy popularności na świecie.


POWIĄZANE ARTYKUŁY