Nowa impreza zastąpi Festiwal Rękodzieła

W tym roku po raz pierwszy Dniom Lubina nie będzie towarzyszyć Festiwal Rękodzieła. W zamian pod koniec sierpnia w mieście pojawi się zupełnie nowa impreza – Plener Sztuk Wszelakich i Rękodzieła.

– Festiwal Rękodzieła organizowaliśmy przez ostatnie 10 lat i jego formuła już się trochę wypaliła. Podobne jarmarki organizuje też Galeria Cuprum Arena. Postanowiliśmy więc wprowadzić pewne zmiany – mówi Małgorzata Życzkowka-Czesak, dyrektor Centrum Kultury Muza.

W tym roku więc rękodzielnicy nie pojawią się przy okazji święta miasta, ale w zupełnie nowym terminie, już nie w alei Kasztanowej, ale w parku za Muzą. A lubinianie będą mogli nie tylko podziwiać stoiska rękodzielników i zrobić zakupy, lecz również obejrzeć wiele pokazów i warsztatów.

– Będzie sporo wystawców, którzy rozlokowani zostaną w różnych punktach parku. Zależy nam na tym, by pokazać różne warsztaty. Będą: plener rzeźbiarski i malarski, pokazy tworzenia rzemiosła, warsztaty tkacki, lepienia w glinie, czerpania papieru, kramy, stragany i stoiska z wyrobami rękodzieła artystycznego oraz Biblioteka pod Chmurką – wylicza dyrektor Muzy.

Przez cały dzień będzie można też posłuchać muzyki. W parkowej altanie będą bowiem śpiewać młodzi wokaliści, laureaci konkursów wokalnych organizowanych przez Muzę. Wystąpią też Chór Concordia oraz Kapela Michały.

Dla najmłodszych zaś wystąpi Teatr Kultureska, ze spektaklem „Mapa marzeń”.

Plener Sztuk Wszelakich i Rękodzieła zakończy wakacje. Zaplanowano go na niedzielę 27 sierpnia. Rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa do godziny 20.

Lista rękodzielników, którzy zaprezentują swoje wytwory podczas sierpniowej imprezy, nie została jeszcze zamknięta. Muza wciąż przyjmuje zgłoszenia.

– Chcemy postawić przede wszystkim na tych, którzy pokażą przy okazji, jak tworzą swoje dzieła – wyjaśnia dyrektor Życzkowska-Czesak.

Jeśli nowy pomysł na zakończenie wakacji się sprawdzi, plener ma szansę stać się imprezą cykliczną.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Nowa impreza zastąpi Festiwal Rękodzieła"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Typowy Rysiek
Gość
Typowy Rysiek
11 miesięcy 1 dzień temu

no ja tylko ostrzegam przed kleszczami „w parku za Muzą”…

Rocky
Gość
Rocky
11 miesięcy 2 dni temu

Jest to dobra zmiana -i dobry czas.A czy na plenerze sztuk wszelakich zagości sztuka II Irlandii lub zielonej wyspy z odśpiewanym słynnym Hey jude ,,,,to dopiero by był szał

wpDiscuz