Noc z detektywem Pozytywką w ósemce 

6

Na niecodzienny pomysł wpadli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Lubinie. Przygotowali dla swoich uczniów oryginalny sposób na spędzenie nocy: Noc z Detektywem Pozytywką, bohaterem książki Grzegorza Kasdepke. Akcja miała na celu ukazanie szkoły z innej perspektywy. Wzięło w niej udział 24 uczniów z klasy II a oraz sześć uczennic z klasy VIII a i VIII c. Starsze koleżanki wspierały młodszych uczniów.

– Zorganizowaliśmy tę noc, by odciągnąć dzieci od telewizorów, komputerów i zachęcić je do czytania – mówi Chrystian Halicz, wychowawca kl. II a. 

Atrakcjami były między innymi zajęcia muzyczno-ruchowe, wspólne czytanie, zajęcia plastyczne, gry planszowe i wieczór filmowy.  

Punktem kulminacyjnym, na który czekał każdy uczeń, było nocne zwiedzanie szkoły z latarkami, podczas którego mali detektywi musieli rozwikłać zagadki w nawiązaniu do wcześniejszych wysłuchanych opowiadań. 

Po wszystkich atrakcjach przygotowanych dla młodych detektywów do późnych godzin wieczornych uczniowie opowiadali o swoich wrażeniach, próbując przy tym trochę się zdrzemnąć.  

Na koniec, zaraz po porannej pobudce, każdy z uczniów otrzymał „Dyplom młodego detektywa” oraz gadżet detektywistyczny – lupę, w nagrodę za rozwiązanie zagadek. Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni wrażeń pod opieką rodziców do domów. Dla niektórych uczniów, była to pierwsza noc poza domem bez mamy i taty – noc, która zostanie zapamiętana na długo w pamięci.  

Organizatorami nocy w szkole byli: Chrystian Halicz i Barbara Godlewska.  

AUTOR i FOT. SP nr 8

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość