Niepodległościowy turniej SCS Amico Lubin

Z okazji Święta Niepodległości, SCS Amico Lubin tradycyjnie zorganizowało rozgrywki piłki nożnej halowej. Do wspólnej zabawy salezjańska drużyna zaprosiła ekipy Zagłębia Lubin, Odry Ścinawa czy Falubaz Zielonej Góry.

Za każdy razem przed takim turniejem, prezes SCS Amico Lubin wita młodych piłkarzy kilkoma słowami na temat Święta Niepodległości, a także mocno zaznacza jak ważne jest kultywowanie naszych tradycji.

– Cieszę się, że udało nam się po raz kolejny ten turniej zorganizować. Przekazujemy zasady, wartości patriotyczne. Na początku mówiłem, abyśmy byli dumni z naszego kraju i z dumą śpiewali swój hymn narodowy. Cała ta edukacja mocno zakorzenia się w tych zawodnikach. My mamy kolejnego kadrowicza Polski, jakim jest Tomek Pieńko. Z dumą nosi orzełka na piersi. Również Bartek Zynek. On chce grać dla swojego kraju! Ważne jest to, aby dzieci rozwijały się i sportowo i życiowo w dobrym kierunku – podkreśla Kazimierz Dziubczyński, prezes SCS Amico Lubin.

W Hali Balon przy ul. Wierzbowej odbył się turniej wewnętrzny dla rocznika 2007, 2008 i 2009. Natomiast Ogólnopolski Turniej z Okazji Święta Niepodległości dla grupy Młodzików odbył się w sali przy ul. KEN. W sportowej rywalizacji udział wzięły ekipy: Parasol Wrocław, Falubaz Zielona Góra, Victoria Wałbrzych, Górnik Lubin, Odra Ścinawa, Zagłębie Lubin, Korona Wschowa i SCS Amico Lubin.

Młodzi sportowcy pomimo towarzyskiego charakteru imprezy, rywalizowali ze sobą jak w walce o ligowe punkty. – Zawsze dajemy z siebie wszystko. W zespole jest dobra atmosfera i jesteśmy bardzo zgrani. Samo zaproszenie dla nas to fajne uczucie, że zostaliśmy wybrani przez organizatorów –Marta Sulich z Wałbrzycha.

Fot. Mariusz Babicz

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz