Niepełnosprawni szybowali po niebie

Najpierw z atrakcji mogli skorzystać lubinianie, teraz podobne atrakcje czekały na polkowiczan – paralotniarz Tomasz Foryś zabrał niepełnosprawnych w podniebną podróż.

.

– Jak twierdzą terapeuci, osoby dorosłe z niepełnosprawnością, zwłaszcza intelektualną, w naszym społeczeństwie posiadają niełatwe życie – informują pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej. – Zwykle to życie sprowadza się do zaspokojenia egzystencjalnego minimum. Tym samym nie można tu mówić o korzystaniu z dostępnych zasobów tego świata i doświadczeń z tym związanych. Dorosłe osoby niepełnosprawne biorą z życia to, co im się oferuje. Dlatego nasza instytucja nieustannie stara się wychodzić poza szablonowe standardy i dzięki przychylności ludzi oraz instytucji dobrej woli, wielokrotnie przełamywała bariery.

Tym razem był to lot paralotnią. Dzięki przychylności i determinacji paralotniarza Tomasza Forysia z Lubina podopieczni WTZ mogli oderwać się od ziemi i polecieć w niebo.

– Doświadczenie i przeżycia z tym związane pozostaną niezapomniane, a granice mentalne pomiędzy społecznością sprawnych i niepełnosprawnych, zatarte – dodają pracownicy WTZ. – Jak się okazuje, byli oni pierwsza grupą osób niepełnosprawnych intelektualnie w Polsce, jaka tego dokonała.

UR, MS/ Fot. WTZ

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "Niepełnosprawni szybowali po niebie"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Robert
Gość
Robert
2 miesięcy 1 dzień temu

aaaaa ty byś się nie załapał.

sołtys
Gość
sołtys
2 miesięcy 1 dzień temu

„aaaa” – jak to ująłeś dla „normalnych na bilet” również jest taka atrakcja w mieście: http://paralotnie.lubin.pl/

Bwariors
Gość
Bwariors
2 miesięcy 2 dni temu

…..Garbaty anioł zszedł na ziemie…..

Rocky
Gość
Rocky
2 miesięcy 2 dni temu

Na chwilę zaliczyli niebo [zdjęty kapelusz i ukłon dla organizatorów] wspaniałe widoki radość emocje ale to na ziemi jest Raj,,,czy aby na pewno

aaaaa
Gość
aaaaa
2 miesięcy 2 dni temu

ale dla normalnych za jakiś tam bilet też mogła by być taka atrakcja w mieście

wpDiscuz