Niepełnosprawni szybowali po niebie

0

Najpierw z atrakcji mogli skorzystać lubinianie, teraz podobne atrakcje czekały na polkowiczan – paralotniarz Tomasz Foryś zabrał niepełnosprawnych w podniebną podróż.

.

– Jak twierdzą terapeuci, osoby dorosłe z niepełnosprawnością, zwłaszcza intelektualną, w naszym społeczeństwie posiadają niełatwe życie – informują pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej. – Zwykle to życie sprowadza się do zaspokojenia egzystencjalnego minimum. Tym samym nie można tu mówić o korzystaniu z dostępnych zasobów tego świata i doświadczeń z tym związanych. Dorosłe osoby niepełnosprawne biorą z życia to, co im się oferuje. Dlatego nasza instytucja nieustannie stara się wychodzić poza szablonowe standardy i dzięki przychylności ludzi oraz instytucji dobrej woli, wielokrotnie przełamywała bariery.

Tym razem był to lot paralotnią. Dzięki przychylności i determinacji paralotniarza Tomasza Forysia z Lubina podopieczni WTZ mogli oderwać się od ziemi i polecieć w niebo.

– Doświadczenie i przeżycia z tym związane pozostaną niezapomniane, a granice mentalne pomiędzy społecznością sprawnych i niepełnosprawnych, zatarte – dodają pracownicy WTZ. – Jak się okazuje, byli oni pierwsza grupą osób niepełnosprawnych intelektualnie w Polsce, jaka tego dokonała.

UR, MS/ Fot. WTZ

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość