Nafciarze pokonani!

585

W ramach 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin wygrywa mecz z Wisłą Płock 5:0 a bramki strzelali Sasa Živec, Alan Czerwiński, Damjan Bohar, Bartosz Slisz oraz Dawid Pakulski.

Początek meczu bardzo nieciekawy w wykonaniu obu zespołów. W 10. minucie uderzenia z dystansu spróbował Filip Starzyński, a piłka po jego uderzeniu minimalnie minęła słupek bramki gości. W 14 minucie meczu fenomenalnym uderzeniem w okienko popisał się Sasa Živec i „Miedziowi” wyszli na prowadzenie 1:0. Minutę później po składnej akcji zza pola karnego szczęścia próbował Szysz jednak tym razem bramkarz gości na posterunku. W 24 minucie dośrodkowywał  Alan Czerwiński, głową Szysz minimalnie obok bramki. W 28 minucie dośrodkowanie Sasy Balica, wykorzystuje Alan Czerwiński i zdobywa bramkę na 2:0. W 36 minucie meczu Filip Starzyński był bliski podwyższenia wyniku jednak trafia obok bramki. W 43 minucie słupek uratował ekipę gospodarzy przed startą gola. Na 3:0 wynik w 44 minucie podwyższył Damjan Bohar.

Alan Uryga w 48 minucie uderzał obok bramki Forenca. W 63 minucie było duże zamieszanie w polu karnym Płocka, ale bramkarz górą. W 78 minucie Tosik blokuje strzał Dominika Furmana, czym zapobiegł groźniej sytuacji. W 90 minucie wynik meczu strzałem głową podwyższył Bartosz Slisz po dośrodkowaniu Czerwińskiego. Była to pierwsza bramka wychowanka „miedziowych” w barwach Zagłębia w Ekstraklasie. Wynik meczu ustalił ponownie po asyście Czerwińskiego, Dawid Pakulski.

Co ciekawe, Paweł Karmelita prowadził zespół jako tymczasowy trener po raz trzeci, i odniósł trzecie zwycięstwo.

W kolejnym meczu KGHM Zagłębie Lubin podejmie w meczu derbowym dotychczasowego lidera ekstraklasy Śląsk Wrocław. Spotkanie rozpocznie się w sobotę 21 września o godzinie 20.00.