Na zielonym TAK, na czerwonym NIE!

Na jakim świetle przechodzimy przez jezdnię? Którą stroną jezdni idziemy, gdy nie ma chodnika i pobocza? Na jaki numer telefonu dzwonimy, gdy dzieje się coś złego wokół nas? Na te i wiele innych pytań mogły usłyszeć odpowiedź dzieci z klas 1-3 ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych.

Policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej KPP Lubin odwiedziły dzieci z klas 1-3 ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych. – W trakcie spotkania odbyła się pogadanka o najważniejszych zasadach z ruchu drogowego. Dzieci mogły się dowiedzieć jak przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po drodze, na jakie numery alarmowe dzwonić, gdy dzieje się coś złego, jak poruszać się rowerem, aby było bezpiecznie. Wychowankowie ośrodka nauczyli się też znaczenia kilku ważnych znaków drogowych – mówi starszy aspirant Karolina Hawrylciów z lubińskiej komendy.

Ta sama grupa dzieci odwiedziła też Komendę Powiatową Policji w Lubinie, aby przyjrzeć się z bliska pracy policjanta, w tym obejrzeć stanowisko kierowania, gdzie dyżurny odbiera alarmowe telefony oraz zobaczyć z bliska policyjny radiowóz. Dzieci opuściły komendę z uśmiechem na twarzy.

Źródło: KPP Lubin

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz