Na koniec rundy zasadniczej Cuprum pokonało Katowice

27

Podopieczni Patricka Duflosa zagrają o miejsca 7-8. W ostatniej serii spotkań rundy zasadniczej, Cuprum Lubin we własnej Hali pokonało GKS Katowice 3:1.

30. kolejka PlusLigi zastała miedziowych we własnej Hali, gdzie pewnie ograli katowiczan 3:1. Już w pierwszym secie oglądaliśmy znakomitą zagrywkę atakującego Łukasza Kaczmarka, pewny blok w wykonaniu Dawida Guni czy Piotra Haina i solidne ataki Estończyka Roberta Tahta. Dużo na parkiecie ogladaliśmy także gry w wykonaniu starej gwardii Cuprum Lubin, a więc rozgrywającego Macieja Gorzkiewicza (zakończył czwartego seta asem serwisowym, przyp. red.) czy Libero Marcina Krysia, który zmieniał się z młodym Bartoszem Makosiem. Zwycięstwo dało na koniec rundy zasadniczej ósme miejsce ekipie Patricka Duflosa. Miedziowi zagrają o miejca 7-8 z zespołem ONICO Warszawa.

– Udało się katowiczanom urwać seta i to jest ta sama bolączka co w Warszawie, gdzie ONICO wygrało trzeciego seta. Trochę zawaliliśmy, ale trzeba przyznać, że GKS zagrywał od początku bardzo dobrze. Paweł Pietraszko na pewno wykonał dobra robotę. Cieszymy się z tych trzech punktów i z tego, że zagramy o te siódme miejsce – podkreśla Łukasz Kaczmarek, atakujący Cuprum Lubin.

30.kolejka PlusLigi, Hala RCS
Cuprum Lubin – GKS Katowice 3:1 (25:18, 25:17, 15:25, 25:20)

Cuprum Lubin: Kaczmarek, Pupart, Michalski, Terzić, Gorzkiewicz, Patucha, Taht, Gunia, Biegun, Smoliński, Masny, Hain, Libero: Kryś, Makoś.

GKS Katowice: Kohut, Sobański, Witczak, Kapelus, Komenda, Quiroga, Butryn, Fijałek, Kalembka, Krulicki, Pietraszko, Stelmach, Libero: Stańczak, Mariański.