Na jaki film wybrać się do kina?

Od dzisiaj, 4 maja, w lubińskim kinie Muza można obejrzeć barwną opowieść o św. Pawle, czyli „Paweł, apostoł Chrystusa”. Ponadto jeszcze przez tydzień wyświetlane będą filmy: „Avengers: Wojna bez granic” oraz „Luis i obcy”.

„Paweł, apostoł Chrystusa” pokazywany będzie w dwóch wersjach: z dubbingiem lub z napisami, aż do 17 maja.

„Avengers: Wojna bez granic” oraz „Luis i obcy” wyświetlane będą do 10 maja.

Ponadto w najbliższy weekend, 5 i 6 maja, o godzinie 12 będzie można obejrzeć hiszpańską produkcję „Ignacy Loyola”. Film pokazywany będzie w wersji z dubbingiem.

W środowym DKF-ie, 9 maja, kinomanii zobaczą „Jestem najlepsza. Ja, Tonya”.

Szczegółowy repertuar kina Muza oraz cennik biletów można znaleźć na stronie www.ckmuza.eu.

O filmach:

„Paweł, apostoł Chrystusa”

Barwna opowieść o św. Pawle to historia jednego z najzagorzalszych przeciwników Chrystusa, nawróconego faryzeusza, który dzięki swej wierze i oddaniu stał się najważniejszym, najbardziej wpływowym apostołem.

Życie Pawła to tak naprawdę sensacyjny scenariusz, na który składają się dziesiątki podróży po niemal całym świecie, niebezpieczne misje chrystianizacyjne, spiski, wielkie ucieczki, prześladowanie oraz wielokrotne uwięzienie za poglądy, a w końcu męczeńska śmierć przez ścięcie… Ale życie Pawła to także wielka nauka dla całej ludzkości, dzieje, które zmieniły ludzkość.

Film z polskim dubbingiem.

„Avengers: Wojna bez granic”

„Avengers: Wojna bez granic” to wydarzenie w historii kina bez precedensu. Spektakularne starcie na śmierć i życie, przygotowywane od dekady i obejmujące cały świat bohaterów Marvel Studios.

Avengersi ramię w ramię z innymi superbohaterami muszą być gotowi poświęcić wszystko, jeśli chcą pokonać potężnego Thanosa, zanim jego plan zniszczenia obróci wszechświat w ruiny.

„Luis i obcy”

12-letni Luis czuje się samotny. Nie ma żadnych przyjaciół, a jego ojciec – ufolog Armin – całe noce spędza przy teleskopie, szukając śladów życia w kosmosie. Na domiar złego, dyrektor ze szkoły Luisa chce wysłać chłopca do internatu poza miastem. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy na podwórku Luisa rozbija się UFO, pilotowane przez trójkę wesołych kosmitów. Chłopiec szybko zaprzyjaźnia się z obcymi i ukrywa ich przed swoim tatą, który jest przekonany, że kosmici są niebezpieczni. Próbując pomóc ufoludkom w powrocie na macierzystą planetę, Luis sam nabiera ochoty na wielką kosmiczną podróż.

„Ignacy Loyola”

Brutalny żołnierz, kobieciarz, którego całe życie kręciło się wokół bogactw, sławy i władzy podejmuje walkę na śmierć i życie ze swoimi wewnętrznymi demonami. Loyola musi zmierzyć się z depresją, myślami samobójczymi, wstrętem do samego siebie i miłosierdzia dla innych, wreszcie przejść proces o herezję przed Inkwizycją, by ostatecznie wygrywając bitwę, stać się jedną z najważniejszych postaci w historii Kościoła.

„Jestem najlepsza. Ja, Tonya”

Tonya Harding, amerykańska mistrzyni łyżwiarstwa figurowego, jedna z największych pretendentek do olimpijskich medali, znana była z niełatwego charakteru i kontrowersyjnych zachowań. Nikt jednak nie spodziewał się jak daleko zdolna jest się posunąć w walce o medale. Gdy jej główna konkurentka w amerykańskiej drużynie Nancy Kerrigan została zaatakowana przez nieznanego sprawcę, jeszcze nikt nie podejrzewał, że była to cynicznie zaplanowana napaść, która miała utorować Toni Harding drogę do olimpijskiego tryumfu. Allison Janney za drugoplanową rolę matki otrzymała w tym roku Oscara.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
gość
gość
8 miesięcy 10 dni temu

muza to dno

wpDiscuz