Motocyklista przegrał walkę o życie

Dziś rano nadeszła bardzo smutna wiadomość. Zmarł 36-letni lubinianin, motocyklista, który po ubiegłotygodniowym wypadku walczył o życie w szpitalu w Lesznie.

Motocykl zmarłego lubinianina. Zdjęcie otrzymaliśmy od jego przyjaciół.

– W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł w szpitalu – potwierdza st. asp. Wojciech Adamczyk z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło w minioną niedzielę, 26 marca. Lubinianin jechał motocyklem marki Yamaha. Pomiędzy Starkowem a Boszkowem w powiecie leszczyńskim zderzył się z oplem astra, kierowanym przez 19-letnią mieszkankę Włoszakowic.

– Motocyklista z prostej drogi planował skręcić w lewo, w drogę gruntową. W tym czasie kobieta znajdowała się też na lewym pasie i rozpoczęła manewr wyprzedzania. Kluczowe będzie teraz ustalenie czy motocyklista zaczął skręcać, kiedy kobieta była już na lewym pasie czy odwrotnie – kobieta zaczęła wyprzedzać, kiedy motocyklista zasygnalizował już zamiar skrętu w lewo – mówił nam po wypadku st. asp. Adamczyk.

Kobiecie nic się nie stało, lubinianin został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Lesznie. Jego stan był bardzo ciężki, miał przetaczaną krew. Rodzina i przyjaciele zorganizowali akcję zbiórki krwi, ponieważ ta była wciąż potrzebna. W akcję włączyło się wielu lubinian. Dziś okazało się, że obrażenia, których doznał, były tak rozległe, że lubinianin przegrał walkę o życie.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Wolsztynie.

Rodzina 36-latka próbuje też na własną rękę znaleźć świadków tego wypadku. Brat mężczyzny prosi o kontakt osoby, które jechały w niedzielę, 26 marca, drogą pomiędzy Boszkowem a Starkowem (trasa na Wolsztyn) o godzinie 14.20-14.40. Kontaktować można się mailowo lub telefonicznie: szpakowsky@wp.pl , tel. 725 485 271. – Nawet najmniejsze szczegóły są istotne – apeluje brat zmarłego mężczyzny.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Świadek
Świadek
1 rok 1 miesiąc temu

Niedługo będzie pierwsza rocznica jego śmierci, ktoś wie jaki jest wynik śledztwa? Chłopaka w Seicento z wypadku z Szydło oskarżono już następnego dnia, a w tej sprawie jeszcze chyba nikt nie dostał wezwania do złożenia zeznań…

Johny
Johny
1 rok 5 miesięcy temu

Minęło już pół roku, czy ktoś wie jaki jest postęp w tej sprawie? Bardzo dziwne jest to że na portalu Elka kropka pl nawet nie można znaleźć tego artykułu w archiwum.

piter
piter
1 rok 11 miesięcy temu

Nie wszyscy motocykliści jeżdzą jak wariaty! A z tego co wiem to ci nie jechali szybko .Wydaje mnie się że młoda osoba za kierownica brak doświadczenia i tyle. Szkoda chłopaka.

christov
christov
1 rok 11 miesięcy temu

Żal mi chłopaka, śmierć kogokolwiek w takim wieku to rzecz bardzo smutna. Nie wiem jak doszło do tej tragedii, ale sporo jeżdżę autem i wiem jedno: niektórzy motocykliści jeżdżą tak, jakby ich przepisy drogowe w ogóle nie obowiązywały. Podkreślam: niektórzy. Wielu z nich powinno się dożywotnio zakazać prowadzania jednośladów łącznie z rowerem. Uważają że wszędzie się wcisną i zawsze wszędzie zdążą.
Sam byłem w sytuacji, kiedy jadąc główną skręcałem w prawo dając znak min.50 metrów przed skrętem, a skuter chciał mnie wyprzedzić po zewnętrznej bo też tam chciał skręcić.

Świadek
Świadek
1 rok 11 miesięcy temu

Pogrzeb Bartka
4 kwietnia godz 14
cmentarz Obora -Lubin
Jeśli jesteś motocyklistą i masz taką możliwość i chęci aby odprowadzić kolegę w jego ostatnią drogę to zapraszam.Zbieramy się o godz 13,45 na parkingu pod cmentarzem.

Slawek
Slawek
1 rok 11 miesięcy temu

Jeśli ktoś będzie znal datę i godzinę pogrzebu, proszę dodać do artykułu dla informacji motocyklistów. Na pewno się stawią

dany
dany
1 rok 11 miesięcy temu
Nie chcę się wymądrzać ale na drodze obowiązuje zasada ograniczonego zaufania. Skręcam w lewo ale jednocześnie spoglądam w lusterko, żeby się upewnić czy nikt mnie nie wyprzedza, czy wszystko jest w porządku, czy mogę skręcić. To jest tragedia dla wszystkich, zarówno dla zmarłego i jego rodziny, jak i dla tej dziewczyny, która do końca życia będzie miała przed oczami tego motocyklistę. Na drodze jest różnie, czasami jesteśmy myślami gdzieś daleko, a wtedy nie trudno o chwilę nieuwagi i … wypadek. Użytkownicy motocykli powinni szczególnie zadbać o koncentrację, bo to oni są narażeni w pierwszej kolejności na utratę życia w razie… Czytaj więcej »
Gość
Gość
1 rok 11 miesięcy temu

To sa tzw. dawcy organów. Sami często proszą się o śmierć.

krisxx
krisxx
1 rok 11 miesięcy temu

Koleżanki i koledzy wypadałoby pożegnać kolegę na motocyklach::'(

Kolejarz Lubin
Kolejarz Lubin
1 rok 11 miesięcy temu

ŚP. Bartek Wardawa ,bedziemy cie pamietac[*].

Tester
Tester
1 rok 11 miesięcy temu

Była na lewym pasie, a potem rozpoczęła manewr wyprzedzania ? Nie kumam …

łośktoś
łośktoś
1 rok 11 miesięcy temu

Najwyraźniej nie masz prawka, albo ponowny kurs się kłania.

Solar667
Solar667
1 rok 11 miesięcy temu

Szczerze ? Winna ? Niewinna ? Co to dziś znaczy w obliczu śmierci ? Smutne są takie informacje. Współczuje bliskim i znajomym. To tylko uzmysławia że na drodze trzeba liczyć tylko na siebie. Bo zakładając że motocyklista nie jest winny to nic mu życia nie wróci. Straszna tragedia. Jesteśmy tacy bezbronni wobec śmierci. Niech Cię Pan Bóg do siebie przyjmie.

Slawek
Slawek
1 rok 11 miesięcy temu

Wyrazy współczucia dla rodziny

gość2
gość2
1 rok 11 miesięcy temu

LwG barcie teraz śmigaj po niebieskiej autostradzie

Adam
Adam
1 rok 11 miesięcy temu

Bardzo szkoda chłopaka 🙁 ale nie ukrywam że mam dosyć motocyków szczególnie na al.Niepodleglosci przy w miarę cichej niedzieli :/

wpDiscuz