Motocyklista na drogach

200

Policjanci ruchu drogowego lubińskiej policji prowadzą w dniu dzisiejszym działania wojewódzkie pod nazwą „Motocyklista”. Celem akcji jest promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i ograniczenie liczby wypadków drogowych oraz zminimalizowanie skutków tych zdarzeń z udziałem pojazdów jednośladowych. Funkcjonariusze będą egzekwować od kierujących motocyklami stosowania się do obowiązujących przepisów, a także uświadamiać kierowcom jednośladów, że bezpieczeństwo na drodze zależy głównie od ich odpowiedzialności, zdrowego rozsądku i partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego.

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych policjanci z drogówki prowadzą działania edukacyjno – prewencyjne pod nazwą „Motocyklista”. Przedmiotowe działania mają na celu ograniczenie liczby wypadków drogowych oraz zminimalizowanie skutków tych zdarzeń z udziałem pojazdów jednośladowych, na drogach powiatu lubińskiego.

Motocykliści muszą przygotować się, że policjanci będą egzekwować od nich stosowanie się do obowiązujących przepisów, w szczególności do ograniczeń prędkości, ustąpienia pierwszeństwa przejazdu, prawidłowego wyprzedzania, stosowania przepisów o zachowaniu się wobec osób pieszych oraz obowiązku jazdy w kasku ochronnym.

Do akcji, policjanci będą wykorzystywać m.in. ręczne mierniki prędkości, pojazdy służbowe wyposażone w wideorejestratory, motocykle, a także urządzenia do sprawdzania stanu trzeźwości.

Lubińska policja apeluje zatem o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie dozwolonych prędkości. Właściciele motocykli zanim wyruszą w drogę powinni sprawdzić stan techniczny swojego jednośladu, zwłaszcza oświetlenie, stan opon i hamulców. Ważnym elementem dla motocyklisty jest również odpowiednia odzież – właściwie dobrany kask, ochraniacze, odpowiednie buty i rękawice. Warto także zadbać o odblaski, które sprzyjają lepszej widoczności.

Pamiętajmy również, że kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania oraz przewidywania reakcji innych uczestników ruchu to dewizy jakie należy w sobie doskonalić aby bezpiecznie dotrzeć do celu.

Policja apeluje do wszystkich kierujących, zarówno podróżujących jednośladami jak również samochodami o wzajemny szacunek na drodze i szczególną ostrożność.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość