Motocykliści zjadą do Gwizdanowa

Już po raz dwunasty miłośnicy szybkiej jazdy na dwóch kołach przyjadą do Gwizdanowa koło Rudnej. Trzydniowy zlot pełen będzie atrakcji dla mieszkańców, a muzyczną gwiazdą imprezy będą Turbo i Rezerwat.

Fot. Pixabay

Fani jednośladów zlot rozpoczną 23 czerwca. Pierwszy dzień upłynie pod znakiem koncertów lokalnych zespołów, a drugiego dnia, w sobotę organizatorzy zapewnią znacznie więcej atrakcji. W samo południe rozpocznie się wielka parada, w której motocykliści przejadą około 40-kilometrową trasę. Będzie dużo gier, zabaw i konkursów – w jednym z nich nagrodą będzie skuter. Organizatorzy przewidzieli też lekcję jazdy na jednym kole oraz zawody w siłowaniu na rękę.

Gwiazdą sobotniego wieczoru będą zespoły Turbo i Rezerwat oraz Paweł Kukiz. Po ich występie przewidziana jest jeszcze niespodzianka dla gości. W sobotę do godz. 13 będzie  też można oddać krew.

– To już dwunasty zlot, a przy okazji świętujemy 10. urodziny sekcji. Impreza to dla społeczności motocyklistów, dla mieszkańców, a przy okazji promocja gmin. Będzie dużo atrakcji, każdy kto kupi talon, będzie mógł wygrać skuter – mówi Irek Banach z Koła Iskra. – Zdecydowaliśmy się też na zbiórkę krwi, ponieważ nie wiadomo kiedy i komu będzie potrzebna. Ale próbujemy też zerwać ze stereotypem motocyklisty jako „dawcy narządów”.

Dla mieszkańców udział w motocyklowym pikniku jest bezpłatny. Właściciele jednośladów, którzy chcą dołączyć do zlotu, płacą 60 złotych. Weterani (pow. 65 lat) i amazonki wjeżdżają za darmo. 

Inicjatorami zlotu są motocykliści z klubu „Iskra”, działającego przy Centrum Kultury w Rudnej.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Motocykliści zjadą do Gwizdanowa"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Rav
Gość
Rav
11 miesięcy 2 dni temu

Fajnie. Drugi rok organizowane są dwie imprezy w ty samym czasie – Dni Lubina i Zlot w Rudnej. Tylko po co?

Vader
Gość
Vader
11 miesięcy 3 dni temu

Jeszcze zagra KUKIZ o 20:00. ZAPRASZAMY

wpDiscuz