MON oferuje pracę

14

Ponad 5 tys. pensji i godna emerytura – m.in. w ten sposób MON zachęca do wstępowania w wojskowe szeregi. Żołnierzy udzielających informacji będzie można spotkać przy stokach narciarskich, także na Dolnym Śląsku.

Podczas zimowych ferii w pięciu województwach na południu Polski wojsko będzie prowadziło kampanię „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Żołnierze będą przyjeżdżali wojskowymi samochodami oznakowanymi logiem kampanii do narciarskich ośrodków sportowych i tam, często pod samymi wyciągami, będą spotykali się z potencjalnymi kandydatami do wojska.

Akcja przy stokach to drugi etap kampanii. W październiku żołnierzy można było spotkać w takich miejscach jak centra handlowe, ośrodki sportu, rynki miejskie czy centra rozrywki.

– Kontynuujemy kampanię zachęcającą do wstępowania do wojska. Dzięki zmianie mentalności, dzięki zmianie podejścia do tego, żeby zachęcać do wstępowania do Wojska Polskiego, w czasie pierwszej edycji kampanii, wnioski złożyło ponad 7 tysięcy ludzi. Chodzi o służbę zawodową, przygotowawczą i terytorialną. 7 057 wniosków to dobry wynik – podsumował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Szef MON zwraca też uwagę na zarobki wojskowych.

— Średnia pensja w Wojsku Polskim wynosi 5 530 zł – dodaje Błaszczak. — Skoro zawód żołnierza stał się już konkurencyjny wobec innych, nadszedł czas, aby zacząć przekonywać Polaków do tego, aby wybrali karierę w mundurze.

MON planuje zwiększyć liczebność polskiej armii we wszystkich rodzajach sił zbrojnych: wojskach lądowych, specjalnych, lotnictwie, marynarce wojennej i obronie terytorialnej, w służbie zawodowej i w rezerwie oraz we wszystkich korpusach osobowych − szeregowych, podoficerów i oficerów. Oferta jest skierowana do wszystkich — wojsko oferuje stanowiska praktycznie w każdej dziedzinie. Nawet jeśli kandydat do służby w armii nie ma specjalistycznych kwalifikacji, może liczyć na odpowiednie szkolenie.

Busy rekrutacyjne będzie można spotkać w popularnych górskich miejscowościach do 24 lutego.

Fot. por. Robert Suchy/CO MON, źródło: materiały prasowe

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość