Mohersi w Piątkowym Graniu

Tym na plenerowej scenie przy Wzgórzu Zamkowym wystąpi dobrze znany lubinianom zespół The Mohers Band. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Fot. Materiały organizatora
Fot. Materiały organizatora

Mohersi zagrają już w piątek, 22 lipca, o godzinie 20 w ramach cyklu Piątkowe Granie. Podczas koncertu zbierane będą głosy publiczności. Zespół, który zdobędzie najwięcej pozytywnych głosów, wygra koncert podczas 2. edycji Winter Rock in Lubin przed zespołami Coma, Lao Che i Koniec Świata. Dodatkowo na kartach do głosowania można napisać, jaki zespół chciałoby się usłyszeć na scenie Dni Lubina 2017.

Zespół The Mohers Band powstał w październiku 2007 roku. Można powiedzieć, że jest to rodzinna kooperacja, ponieważ zespół założył Kuba Chomiak (gitarzysta) wspólnie ze swoim wujkiem Rafałem Duszyńskim (basista).

Różnica temperamentów oraz zróżnicowane gusta muzyczne członków grupy sprawiły, że muzyka zespołu nie jest tylko bluesowa czy też tylko rockowa. Jest to mieszanka, wypadkowa ich preferencji, upodobań czy też fascynacji muzycznych. Od pierwszych dźwięków słychać fascynacje rockiem lat 70. okraszone bluesowymi nutami i nurtem southernrocka rodem z południa Stanów Zjednoczonych.

Zespół od samego początku nie trzymał się sztywno żadnych ram. Ta sama zasada dotyczyła poszczególnych członków zespołu, którzy często się zmieniają, czyniąc z Mohersów zespół jamowy. Niewątpliwie jest to zaleta, gdyż każdy członek zespołu zawsze wnosił coś nowego.

Mocną stroną grupy od zawsze była sekcja rytmiczna i gitarowe brzmienie, które przez te kilka lat grania stało się jej wizytówką w rejonie Dolnego Śląska.

The Mohers Band

Zespół ma za sobą kilkadziesiąt mniejszych i większych koncertów. Grał koncerty z gościnnym udziałem wielu znanych muzyków, jak: Sławek Sobieski, Jurek Styczyński, Darek Kozakiewicz, Jacek Krzklewski, Krzysztof Wałecki. Jest laureatem nagród na festiwalach Blues nad Bobrem i Blues nad Odrą.

Grupa gra swoje kompozycje, ale nie stroni również od coverów, które uświetniają każdy koncert. W muzyce słychać wpływy takich zespołów i muzyków, jak: Allman Brothers Band, Govt Mule, Dżem, Cree, Breakout, Obstawa Prezydenta, Eric Clapton, Derek Truck, Tadeusz Nalepa. Na koncertach można również usłyszeć utwory tych artystów w wykonaniu zespołu.

W 2015 roku lider zespołu Rafał Duszyński zmarł po długiej i ciężkiej chorobie. Zgodnie z jego wolą, zespół postanowił kontynuować działalność.

Z grupy odszedł również Kamil Kulczycki – dotychczasowy wokalista. Trzon zespołu tworzą dziś Kuba Chomiak wraz z drugim gitarzystą i frontmanem Michałem Stępniem. W przyszłym roku Mohersi będą obchodzić 10-lecie istnienia.

W piątek zespół zagra w składzie: Michał Stępień – wokal, gitara, Kuba Chomiak – gitara, Wiesław Markowski – bas, Wojtek Obajda – perkusja

Więcej o grupie można przeczytać:

www.themohersband.pl

https://www.youtube.com/user/mohers123

www.facebook.pl/themohersband

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Sebastian
Sebastian
2 lat 5 miesięcy temu

Wyborowo!
Seba z Familią.
Dziękujemy.

wpDiscuz