Mocne uderzenie karate kyokushin w Sieradzu

172

Zawodnicy Lubińskiego Klubu Karate Kyokushin wystartowali w kolejnej edycji Międzynarodowego Pucharu Karate Kyokushin w Sieradzu. Konrad Dołhun stanął na najwyższym stopniu podium.

Konrad Dołhun po pięknych walkach zdobył pierwsze miejsce w kategorii kumite i kata juniorów. Dominik Sikora zdobył drugie miejsce w kumite senior -80 kg. W drodze do finału wygrał przez ippon z zawodnikiem z Częstochowy. W walce finałowej uległ bardziej doświadczonemu zawodnikowi z Czech. Bartosz Wątroba junior +75 kg uplasował się na trzecim miejscu w kumite, a Norbert Kurzawski wywalczył trzecie miejsce w kata młodzików. Bardzo udany start zanotowała także Paulina Dołhun, któa była trzecia w kata młodziczek.

Dobre starty zaliczyli również Patrycja Kłys i Dawid Dołhun w kategorii kata. Był to bardzo udany start lubińskich zawodników. W klasyfikacji drużynowej nasz klub zajął 7. miejsce. W zawodach startowało 280 zawodników z 32 klubów Polski, Czech, Niemiec i Rosji.