Mniej wypadków, rannych i zabitych

Analizując stan bezpieczeństwa na dolnośląskich drogach odnotowano spadek liczby wypadków. W okresie trzech kwartałów 2017 r. było ich mniej o 11%. Od stycznia do września odnotowano też o 9% mniej osób rannych i 3% mniej osób zabitych. Te dane wskazują, że pomimo zwiększającej się z roku na rok liczby pojazdów poruszających się po dolnośląskich drogach, działania prowadzone na nich przez policję, przynoszą efekty. Szczególne znaczenie ma ograniczanie negatywnych następstw wypadków.

Dolnośląscy policjanci realizując działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwracają szczególną uwagę na najczęstsze przewinienia kierujących, skutkujące często zdarzeniami drogowymi. Do najczęstszych błędów popełnianych przez kierowców niezmiennie niestety należą brawurowa jazda połączona z nadmierną prędkością, nieprawidłowe wykonywanie manewrów, w szczególności manewru wyprzedzania, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz jazda po alkoholu. Na tragiczne niestety skutki wypadków drogowych wpływa często nie stosowanie pasów bezpieczeństwa, czy też urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Analiza stanu bezpieczeństwa na dolnośląskich drogach w 2017 r. wskazuje, że jest bezpieczniej. Od stycznia do września łącznie odnotowano o 11% mniej wypadków niż w analogicznym okresie 2016 r. Mniej o 9% było też osób rannych oraz o 3% osób zabitych. Szczególnie bezpieczny był wrzesień br., gdzie w porównaniu z wrześniem 2016 r. odnotowano mniej wypadków o blisko 33%, rannych mniej o ponad 30% oraz zabitych mniej o ponad 33%.

Powyższe dane wskazują, że bezpieczeństwo kierowców, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego, poruszających się po Dolnym Śląsku systematycznie się poprawia. Bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym miała codzienna praca policjantów, którzy dysponując coraz większą ilością urządzeń, kontrolowali m.in. prędkość czy trzeźwość. Poprawie uległa też świadomość kierowców oraz kultura jazdy. Nie bez znaczenie jest też zaostrzenie przepisów.

Źródło: www.dolnoslaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
lllag
lllag
1 rok 1 miesiąc temu

„Te dane wskazują, że pomimo zwiększającej się z roku na rok liczby pojazdów poruszających się po dolnośląskich drogach, działania prowadzone na nich przez policję, przynoszą efekty.”

Idiotyczny artykuł. Naprawdę autor artykułu wie, że mniejsza liczba ofiar to właśnie z powodu działań prowadzonych prze policję, a nie np. z powodu lepszych dróg, samochodów itd.?

Żenada.

wpDiscuz