Liga Młodzików: Zwycięstwo z Oławą i Wrocławiem

46

Inauguracja ligi zastała podopiecznych Kamila Jaza na własnym parkiecie. Miedziowi rozegrali dwa spotkania i oba wygrali.

Pierwszy przeciwnik na parkiecie Zespołu Szkół Sportowych nie sprawił miedziowym zbytnio kłopotów, ale należy podkreślić, iż Olavia Oława przyjechała do Lubina z siedmioma zawodnikami, a podczas meczu dwóch z nich doznało dodatkowo drobnych urazów. Zespół podjął jednak walkę. Miedziowi wygrali pewnie 2:0. – Oczywiście nie ujmując przeciwnikowi, ale spotkanie było łatwe i na pewno przećwiczyliśmy pewne aspekty, które mieliśmy na treningu. Rywale walczyli jednak do samego końca i trzeba im pogratulować podejścia do meczu – komentuje Filip Maciąg, zawodnik Cuprum Lubin.

Drugie spotkanie rozegrała wspomniana Olavia z ekipą Gwardii I Wrocław. Pierwszy set to zupełna dominacja ekipy ze stolicy Dolnego Śląska, ale w drugim secie podopieczni Arkadiusza Matyńskiego kilkukrotnie nawiązali równorzędną walkę, choć ostatecznie przegrali 18:25.

Mecz Cuprum Lubin z Wrocławiem był wyrównaną batalią. Podopieczni Kamila Jaza grali mądrze, sukcesywnie zdobywając punkt za punktem. Ostatecznie lubinianie byli górą! – Pierwsza grupa jest okazją do wypróbowania różnych kombinacji. Traktuję ją również pod względem mentalnym i szkoleniowym. Założenia taktycznie, systemie blok-obrona i sprawy techniczne będą tu najważniejsze – puentuje Kamil Jaz, szkoleniowiec Cuprum Lubin.

Wyniki Pierwszego Turnieju Ligi Młodzików, grupa „A”
Cuprum I Lubin – MKS Olavia Oława 2:0 (25:14, 25:6)
MKS Olavia Oława – KS Gwardia I Wrocław 0:2 (9:25, 18:25)
KS Gwardia I Wrocław – Cuprum I Lubin 0:2 (19:25, 11:25)