Młodzicy Cuprum Lubin dalej walczą o medale

Rozgrywki półfinałowe w Lidze Młodzików mają za sobą półmetek. Pierwszy zespół Cuprum Lubin prowadzony przez Daniela Dłużniakiewicza podejmował w Zespole Szkoł sportowych, SPS Chrobry Głogów i MKS Olavię Oława.

Obie konfrontacje były przez lubinian zwycięskie, ale do łatwych nie należały. Zwłaszcza inauguracyjny mecz 2. kolejki, w którym Cuprum I Lubin podejmowało podopiecznych Norberta Śrona. Na solidne zagrywki miedziowych, głogowianie odpowiadali skutecznymi atakami ze skrzydeł. Pierwszy set był grany na przewagi. 22:25 zwyciężył SPS. Druga część meczu odbywała się w podobnym tempie. Lubinianie zachowali zimną krew i wygrali 25:23. Tie-break był niezwykle ciężki dla obu ekip. Grające na wysokich obrotach ekipy Lubina i Głogowa rozgrywały bardzo wyrównaną batalię. Ostatecznie ekipa Daniela Dłużniakiewicza wygrała 15:12. Zapytany o największa trudność w tej konfrontacji, przyjmujący Karol Sikora odpowiedział. – Wydaje mi się, że dwóch skrzydłowych i ich zagrywka flotem – komentuje siatkarz.

Później przyszedł moment na oddech, natomiast spotkanie rozegrała ekipa SPS-u z Olavią Oława. Bez dwóch zdań, faworytem tej konfrontacji byli podopieczni Norberta Śrona, którzy wygrali 25:8 i 25:11.

Drugi turniej półfinałowy Grupy K, Cuprum Lubin zakończyło meczem z Oławą. Bez większych problemów nasi siatkarze ograli rywali 25:20 i 25:17.

25 lutego Cuprum I Lubin rozegra trzecią półfinałową kolejkę. W Wałbrzychu ich rywalem będą zespoły Chełmca Wałbrzych, a także Olavia Oława.

Fot. Mariusz Babicz

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Trzymam kciuki za wszystkich
Trzymam kciuki za wszystkich
11 miesięcy 3 dni temu
Cuprum oddając seta u siebie z Chrobrym Głogów, pozbawiło się gry w pierwszej czwórce, a zatem wyjścia grupy z drugiego miejsca. W najbliższą niedzielę pauzuje. Z kolei w najbliższą niedzielę turniej zostanie rozegrany w Głogowie. Oława przegra z gospodarzem i Walbrzychem. Mecz Głogowa z Walbrzychem będzie grą o pierwsze miejsce. Ostatni turniej 25 lutego zostanie rozegrany w Oławawie, a nie jak pisze autor artykułu w WAłbrzychu. Cuprum wygra z Oławą ale ten mecz bedzie bez znaczenia. Ostatnią deską ratunku byłaby wygrana z Walbrzychem, ale po konfrontacji tych ekip w wałbrzychu jest to mało prawdopodobne. Prawdopodobnie Cuprum zajmie 3 miejsce w… Czytaj więcej »
kk
kk
11 miesięcy 3 dni temu

Ciekawe czy na stronie szkoły coś wreszcie napiszą o naszych chłopakach?

wpDiscuz