Młodzi taekwondocy na zawodach w Brzegu Dolnym

193

Na obiektach Centrum Sportowego Rokita w Brzegu Dolnym, odbył się Otwarty Turniej o Puchar Burmistrza Brzegu Dolnego w Taekwon-do.  Ponad setka dzieci z klubów z Rawicza, Lubina, Nowej Rudy, Lutyni, Wrocławia i Brzegu Dolnego wzięła udział  w rywalizacji w kilku konkurencjach sportowych. 

Dla najmłodszych roczników, a więc 2011-2014 przygotowano tory przeszkód i konkurencje sprawnościowe.  Starsi tj.  kadeci rocznik 209-2010 i młodzicy 2006-2008 startowali w konkurencjach Taekwon-do: układy, techniki specjalne, a  młodzicy w walkach.

Organizatorem zawodów był klub Taekwon-do z Brzegu Dolnego. Na wstępie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, za odwagę. Pozostałe trofea trzeba było wywalczyć na matach. Lubińska dziewięcioosobowa reprezentacja z KKSW działającego przy MDK w naszym mieście, przywiozła z Brzegu dwa srebrne medale.

W konkurencji układów kadetów na podium stanął Mateusz Fryc, a w technikach specjalnych młodzików, Miłosz Łukasiewicz. Pozostali nasi reprezentanci, kadeci: Milena Majewska,  Czarek Frąk, Marcel Klepaczek, Bartek Kaczmarek, oraz młodzicy: Alan Wiatrowski, Michał Skuza i  Tymek Pala, dzielnie walczyli z przeciwnikami i stresem.

Młodzicy, w osobach Michała, Alana, Tymoteusza i Miłosza przeszli chrzest bojowy w konkurencji walk. Najbliżej medalu był Miłosz Łukasiewicz, który dotarł do finału B, walczył o brąz i ostatecznie zajął czwartą lokatę w pierwszej kategorii wagowej.

Pierwszy start w konkurencji walk udowodnił, że  serca i odwagi naszym młodym wojownikom nie brakuje. Przed wojownikami KKSW Lubin jeszcze tylko egzamin na stopnie szkoleniowe, a po zakończeniu roku szkolnego część wyjedzie na obóz Takwon-do do Łaz koło Mielna.

Fot. Archiwum KKSW Lubin

 

 

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość