Młodzi mistrzowie wystąpili w Muzie

2

Aż 11 lubińskich szkół wzięło udział w tegorocznej akcji profilaktycznej pn. „Jestem mistrzem”, której finał odbył się dzisiaj w Centrum Kultury Muza. Na scenie swoje artystyczne talenty zaprezentowało dziewięcioro uczniów.

Kacper Krzepisz, SP 3

„Jestem mistrzem” to cykliczna akcja dla uczniów klas szóstych i organizowana już od kilku lat przez sekcję profilaktyki uzależnień Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubinie. W tym roku jej finał po raz pierwszy odbył się w Centrum Kultury Muza.

– Celem projektu jest promowanie zdrowego stylu życia z dala od substancji psychoaktywnych poprzez popularyzację pozytywnych, alternatywnych form spędzania czasu wolnego, kształtowania u dzieci poczucia własnej wartości i tworzenie bezpiecznego klimatu w szkołach – tłumaczy Izabela Nowak, kierownik działu profilaktyki, analiz i projektów lubińskiego MOPS-u. – Akcja jest realizowana na podstawie gminnego programu profilaktyki rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii – dodaje.

Pierwszym etapem akcji było przeprowadzenie lekcji profilaktycznych w szkołach na bazie scenariusza i kart pracy przygotowanych przez terapeutów MOPS-u.

Dziś w Muzie wystąpiło dziewięciu „mistrzów” z lubińskich szkół, którzy zaprezentowali swoje nieprzeciętne umiejętności wokalne oraz taneczne.

Na scenie wystąpili: Hanna Tokarz (SP 5), Kacper Krzepisz (SP 3), Martyna Wilczura (SP 14), Julia Stadnik (SP 9), Daria Czebotarewska (SP 12), Miłosz Kasowski (SP 1), Maja Hajduk (SP 8), Aleksandra Pacura (ZSiPO) oraz Zofia Dańczuk (SP 7). Każdy młody artysta, oprócz gromkich braw od publiczności, otrzymał także upominek od organizatorów. Gościnnie swoimi talentami pochwalili się również gimnastycy z Fundacji Wspierania Kultury Ruchu Ocelot.

Fot. Szymon Kwapiński

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość