Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego FIFA 19 już w sobotę!

150

Już po raz drugi Lubin będzie gospodarzem Mistrzostw Powiatu Lubińskiego FIFA. Tym razem miłośnicy wirtualnej piłki nożnej zmierzą się w wersję gry „19”. Turniej odbędzie się w sobotę 15 czerwca w Cuprum Arena.

Tym razem w szranki staną 64 osoby, które wcześniej zgłosiły chęć udziału w turnieju. Zawodnicy rywalizować będą systemem pucharowym, a na najlepszych czekają cenne nagrody rzeczowe. Mistrz zgranie Konsolę X Box One X wraz z grą Metro Exodus, wicemistrz Tablet Samsung Galaxy Tab 10.1 2019, a na zawodnika, który zajmie trzecie miejsca czeka Dron Yuneec Breeze 4K.

Pomysłodawcą turnieju jest lubiński radny, Przemysław Tadla – Często wspieram różnie inicjatywy, w tym turnieje w gry komputerowe. Dwa lata temu turniej FIFA pokazał, że w naszym mieście i regionie jest olbrzymie zapotrzebowanie na takie imprezy. O sile serii gier FIFA mogą świadczyć również inne wielkie turnieje, organizowane w naszym kraju, w tym Ekstraklasa Games – największy w historii turniej gry FIFA w Polsce, który rozgrywany jest pod patronatem ligi piłkarskiej. My mamy swój turniej i na pewno emocje będą równie wielkie, a zabawa przednia – mówi Przemysław Tadla.

Organizatorami zawodów są: Cuprum Arena, Media Markt, Miasto Lubin, Powiat Lubiński, Stowarzyszenie Viribus Unitis i Stowarzyszenie Lubin 2006 – Nasze stowarzyszenie od dawna angażuje się w działanie na rzecz e-sportu w Lubinie. Wiele lat temu zaczynaliśmy od turniejów w Sensible Soccer, na których zjawiali się zawodnicy z różnych zakątków Europy. Tym razem jednak poprzeczka została podniesiona dużo wyżej, gdyż FIFA, to jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Mam nadzieję, że Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego na stałe wpiszą w kalendarz wielkich imprez e-sportowych w naszym regionie – mówi Tymoteusz Myrda, prezes Stowarzyszenia Lubin 2006.

Kolejny raz w projekt zaangażował się Marcin Zięciak – Cieszymy się, że FIFA po rocznej przerwie wraca do Lubina na wielki turniej. Mamy za sobą pierwsze Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego i jesteśmy bogatsi o wiedzę z tamtejszego eventu. Tym razem będzie kilka zmian, które powinny spodobać się zawodnikom. Emocji i dobrej zabawy na pewni nie zabraknie – mówi Marcin Zięciak, organizator m.in. wielkiego wydarzenia ITPlanet E-SPORTS MASTERS, a teraz drugiego turnieju FIFA w Lubinie.

FIFA to jedna z najpopularniejszych gier komputerowych i bez wątpienia najbardziej znana gra sportowa.  To najbardziej znany cykl piłkarskich symulacji i zarazem jedna z najpopularniejszych serii sportowych w historii branży gier wideo. Początki serii sięgają lat 90. ubiegłego wieku, a cykl zadebiutował w 1993 roku grą FIFA Football Soccer, czyli (FIFA ’94. Aktualnie kolejne odsłony cyklu ukazują się w przeszło 50 krajach i około 20 wersjach językowych, w tym również polskiej.

FIFA 19 to kolejna część popularnego cyklu symulatorów piłki nożnej, w którym kierujemy licencjonowanymi i realistycznie odwzorowanymi drużynami oraz zawodnikami z całego świata. FIFA 19 została stworzona, jak wszystkie poprzednie części, przez studio EA Sports.

Początek Powiatowych Mistrzostw FIFA o godzinie 14:00 w Cuprum Arena w Lubinie.

Oficjalna strona:
https://fifa.lubin.pl/

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość