Mistrzostwa Lubina zakończone

119

W lubińskiej Hali Tenisowej przy ul. Baczynowej, odbyły się Mistrzostwa Lubina w kategoriach Tenis 10 oraz do lat 14, czyli kolejna impreza z cyklu Kids Cup. Rozgrywki przyciągnęły wielu młodych tenisistów z Dolnego Śląska oraz z sąsiednich województw.

Ogółem rywalizowało blisko 50 młodych zawodników. Mecze stały na dobrym poziomie i były bardzo zacięte. – Nasi zawodnicy nie byli do końca gościnni dla przyjezdnych i zdobyli najwyższe laury. Bardzo nas cieszy, że poznaliśmy wielu fajnych zawodników z innych miast, a rywalizacja na korcie nie przeszkodziła w zawarciu kolejnych przyjaźni ,co jest bardzo ważne – podkreśla Damian Jeżak, Top Tenis Lubin.

W kategorii najmłodszej, niebieskiej do lat 6, najlepsza okazała się Marysia Poleszak. II miejsce zajęła Gabrysia Stankiewicz, na III pozycji uplasowała się Tosia Huzior, IV miejsce zajął Staś Duda, a V Michał Kolerski.

W kategorii czerwonej do lat 8 zacięte mecze prowadzone były od wczesnych godzin rannych. I miejsce zajął Igor Bartnik, II miejsce przypadło Kajtkowi Kołodziej, a na III miejscu uplasował się Hubert Mielnikiewicz. IV pozycja przypadła Stanisławowi Adamczak. Nie sposób pochwalić reszty naszych zawodników, którzy dzielnie walczyli w turnieju. Warto podkreślić również udział pozostałych zawodników. Dla niektórych był to pierwszy turniej w jakim uczestniczyli. Byli nimi: Filip Bielak, Emilka Janiszak, Maksymilian Kuzian oraz Kuba Mielnikiewicz.

W grupie pomarańczowej do lat 9, najlepsza okazała się Jessica Pabisiak, która po świetnej grze zwyciężyła z Szymonem Adamczykiem. III miejsce zajął Adam Łukaszewicz, a IV pozycję wywalczył Daniel Mazur. Wielkie gratulacje należą się również Natalce Jeżak, Szymonowi Nowakowi oraz Igorowi Pasińskiemu za doskonałe mecze. – Widzimy duży postęp w grze naszych podopiecznych co bardzo nas cieszy – komentuje trener zawodników.

W turnieju do lat  14 Jarosław Janiuk obronił zdobyty rok temu tytuł, choć miał duże problemy i musiał bronić piłek meczowych z doskonale grającym Szymonem Pączkowskim. III miejsce zajął Filip Bawarczyk a na IV pozycji uplasował się Kevin Pabisiak. Duże brawa należą się również Julii Huzarskiej, Carlo Janiszak, Piotrkowi Pączkowskiemu oraz  Filipowi Kołodziej.

– Jesteśmy pewni, że kolejne mistrzostwa będą równie emocjonujące co ten turniej. Wielkie podziękowania dla sponsora głównego cyklu Kids Cup 2018, gminie Lubin i spółkom – puentuje Damian Jeżak.