Mikołajkowy turniej Top Tenis

84

W hali tenisowej rozegrany został Mikołajkowy Turniej z serii Kids CUP. Mecze toczyły się przez cały dzień do późnych godzin wieczornych. Emocji było mnóstwo, a przede wszystkim nikt nie wyszedł z pustymi rękoma.

Na zawody stawiło się ponad 60 zawodników z Lubina, Głogowa, Legnicy oraz Polkowic. Dzieci zostały podzielone na kategorie zgodnie z programem Tenis 10 Polskiego Związku Tenisowego.

W kategorii niebieskiej do lat 6 I miejsce zajął Franek Duda, II miejsce Marysia Poleszak, III miejsce FIlip Bielak. Zawody były bardzo emocjonujące, a dzieci przede wszystkim świetnie się bawiły.

W kategorii czerwonej do lat 8 zwyciężył Adam Łukasiewicz, II miejsce zajął Jakub Bielak, III Jessica Pabisiak, a IV miejsce Hubert Mielnikiewicz. Turniej był bardzo emocjonujący a o końcowej klasyfikacji decydowały pojedyncze punkty.

W kategorii pomarańczowej do lat 9 nie miał sobie równych Piotr Pączkowski, II miejsce zajął Daniel Mazur, III miejsce Adam Łukasiewicz a IV miejsce Jessica Pabisiak.

W kategorii zielonej do lat 10 zwyciężył Kevin Pabisiak przed Goranem Burbo oraz Michałem Nadałą. Dodatkowo rozegrany został turniej do lat 14 w którym mogli uczestniczyć wszyscy starsi zawodnicy, którzy nie biorą już udziału w programie Tenis 10, lecz są już o krok dalej. W tych rozgrywkach Marcin Śrutwa nie miał sobie równych, II miejsce zajął Filip Bawarczyk, III miejsce Jarosław Janiuk, a IV miejsce przypadło Szymonowi Pączkowskiemu.

– W tym turnieju najważniejsza była doskonała zabawa. Choć było bardzo dużo meczy bardzo zaciętych. Dzieci doskonale się bawiły. Nikt nie wyszedł z pustymi rękami. Dziękujemy sponsorom za wielkie wsparcie i nagrody rzeczowe – puentuje Damian Jeżak, Top Tenis Lubin.