Miedziowi wciąż bez zwycięstwa

52

Nie pomogła zmiana na stanowisku szkoleniowca piłkarzy KGHM Zagłębia Lubin. Dziś Miedziowi okazali się słabsi od Korony Kielce, przegrywając 0:1 (0:0). To siódmy mecz z rzędu lubinian bez zwycięstwa.

Po słabych wynikach w Lubinie podziękowano Mariuszowi Lewandowskiemu. Jego miejsce na ławce trenerskiej zajął tymczasowy trener Holender Ben Van Dael. Niestety dla Miedziowych nie zdało się to na wiele. Zagłębie wciąż czeka na wygraną i przełamanie fatalnej passy.

Nie było to porywające widowisko, jednak drużyny wiedziały o co grają i jak ważne będą w tym spotkaniu trzy punkty. Pierwsza połowa nie przyniosła bramek i w drugiej długo wydawało się, że ekipy z Lubina i Kielc podzielą się punktami. Wtedy przyszła 73. minuta. Z rzutu wolnego uderzał Łukasz Kosakiewicz, bramkarz odbił piłkę, którą do siatki dobił Matej Pucko.

Do końca meczu goście szanowali piłkę i wywożą z Lubina cenne trzy punkty.

KGHM Zagłębie Lubin – Korona Kielce 0:1 (0:0)

0:1 – Pucko 73′

Zagłębie Lubin: Dominik Hładun – Dawid Pakulski (73′ Bartosz Kopacz), Maciej Dąbrowski, Lubomir Guldan, Sasa Balić – Filip Jagiełło, Adam Matuszczyk (88′ Mateusz Matras) – Damjan Bohar, Filip Starzyński, Bartłomiej Pawłowski (81′ Władisław Sirotow) – Patryk Tuszyński.

Korona Kielce: Matthias Hamrol – Bartosz Rymaniak, Ivan Marquez Alvarez, Elhadji Pape Diaw, Michael Gardawski – Mateusz Możdżeń (46′ Łukasz Kosakiewicz), Adnan Kovacević – Oliver Petrak, Zlatko Janjić (65′ Marcin Cebula), Matej Pucko (79′ Piotr Malarczyk) – Elia Soriano.

Żółte kartki: Balić, Guldan, Dąbrowski, Tuszyński, Matras (Zagłębie) oraz Możdżeń, Soriano, Marquez, Cebula (Korona).

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).