Miedziowi szczypiorniści zagrają z pierwszoligowcem

0

Już niebawem szczypiorniści Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera po raz kolejny sprawdzą swoje umiejętności w meczu kontrolnym. Tym razem przyjdzie im się zmierzyć z Miedzią Legnica, która całkiem niedawno rozpoczęła przygotowania do nadchodzącego sezonu I ligi.

W ostatnim sparingu MKS Zagłębie Lubin zagrało z SPR Chrobrym Głogów. Miedziowi gonili wynik, ale nawet w dogrywce nie udało im się pokonać przeciwników. Często mówi się, że wynik schodzi na plan dalszy w meczach kontrolnych, ale jak podkreśla pierwszy trener Zagłębia, rezultaty w sparingach również są istotne.

– Oczywiście, że wynik jest ważny. Po to wychodzi się na parkiet, aby wygrać. Akurat przegraliśmy z Głogowem. Były fajne rzeczy, ale jest też dużo do poprawy. Dla mnie wynik jest bardzo ważny. Mecz towarzyski, a tym bardziej mecz ligowy. W głowach musimy mieć nastawienie, żeby wygrać – komentuje Bartłomiej Jaszka, szkoleniowiec MKS Zagłębia Lubin, który jako zawodnik w 2007 roku zdobył z miedziowym zespołem mistrzostwo Polski w Superlidze Mężczyzn.

Kolejnym sprawdzianem miedziowych będzie mecz z ekipą Siódemki Miedź Legnica. Trener Paweł Wita zaplanował swoim zawodnikom najpierw mecz kontrolny z niemieckim Göerlitz, a 11 sierpnia legniczanie zagrają właśnie z miedziowymi na parkiecie Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie. Wstęp na sparing jest bezpłatny.

11 sierpnia 2018 r., sala gimnastyczna SP 14 przy ul. Norwida, godz.12.30
MKS Zagłębie Lubin – MSPR Siódemka Miedź Legnica

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość