Miedziowi remisują z ekipą Adama Owena

15

Dość wyrównane spotkanie oglądaliśmy na Stadionie Zagłębia. Miedziowi bezbramkowo zremisowali z Lechią Gdańsk w ramach 26. kolejki ekstraklasy.

Pierwsza połowa nie przysporzyła nam wielu emocji. Dopiero pod koniec tej części meczu, gospodarze stworzyli kilka ciekawych akcji, po których mogli objąć prowadzenie. W najdogodniejszej znalazł się czeski napastnik Jakub Mares, który najpierw strzelił bramkę z pozycji spalonego, a następnie z małej odległości próbował pokonać Dusana Kuciaka strzałem z głowy. Doświadczony golkiper nie dał się jednak zaskoczyć. Do przerwy 0:0.

Drugie 45. minut obie ekipy rozpoczęły bez zmian kadrowych. W 63. minucie po raz pierwszy Dominik Hładun miał okazję interweniować. W polu karny do piłki doszedł Flavio Paixao, ale strzał był zbyt słaby, aby zaskoczyć dobrze dysponowanego golkipera gospodarzy. Gra nieco się ożywiła w 70. minucie, kiedy lewym skrzydłem akcję poprowadził Łukasz Moneta. Pomimo celnego strzału, Dusan Kuciak nie miał większych problemów obroną. Drużyny ostatecznie podzieliły się punktami.

– Takie spotkania powinniśmy po prostu wygrywać, a zwłaszcza, że gramy na własnym stadionie. Chciałbym przy tej okazji podziękować kibicom, którzy pomimo pogody zjawili się na stadionie i nas dopingowali – puentuje Arkadiusz Woźniak, napastnik KGHM Zagłębia Lubin.