Miedziowi pokonali Legię na Łazienkowskiej

Zespół Mariusza Lewandowskiego rozpoczął fazę play-off bardzo udanie. Na stadionie przy ul. Łazienkowskiej, miedziowi zanotowali jednobramkowe zwycięstwo.

W 64. minucie spotkania golę na wagę zwycięstwa zdobył Filip Starzyński. Wycofana piłka przez Jakuba Maresa trafiła wprost pod nogi pomocnika miedziowych, który w swoim stylu pokonał golkipera gospodarzy. Legioniści mieli tego dnia zepsuty celownik. Jedną ze stuprocentowych sytuacji do zdobycia gola zaprzepaścił w 53. minucie meczu Kasper Hamalainen. Pomocnika Legii najpierw zatrzymał skuteczną interwencją Dominik Hładun, a po chwili wybita przez wychowanka Zagłębia piłka ponownie trafiła pod nogi zawodnika gospodarzy. Ten jednak przestrzelił bramkę. Przyjezdni mogli prowadzić 2:0, ale w kontrataku Bartłomiej Pawłowski zagrał nieco zbyt pewny siebie i dosyć lekko podał do Jakuba Maresa. Zawodników uprzedził Michał Pazdan i przechwycił futbolówkę. Jeszcze w pierwszej połowie obrońca Artur Jędrzejczyk próbował zdobyć bramkę uderzeniem głową, ale tu również czujny był Dominik Hładun. Miedziowi zachowali czyste konto i w ramach 31. kolejki Lotto Ekstraklasy zanotowali zwycięstwo 1:0. Na szczególne wyróżnienie zasługuje młody golkiper gości, któremu nawet mistrz Polski nie straszny.