Miedziowi podzielili się punktami

72

W ramach 18 serii spotkań piłkarskiej ekstraklasy, KGHM Zagłębie Lubin podejmowało Piasta Gliwice. Zespoły po dość wyrównanym meczu podzieliły się punktami, a rezultat końcowy to 2:2.

Na pierwsze celne trafienia czekaliśmy do 35. minuty. Niestety dla miedziowych, wynik otworzyli przyjezdni. Po rzucie rożnych piłka trafiła do Tomasza Jodłowca, który próbował pokonać golkipera gospodarzy uderzeniem futbolówki głową. Dominik Hładun popisał się dobrą interwencją, ale przy dobitce Jakuba Czerwińskiego nie miał już za wiele do powiedzenia. Kilka minut później młody Łukasz Poręba wbiegając na 16 metr z lewej strony boiska zdecydował się na strzał, który dał Zagłębiu remis. Kolejne bramki padały w drugiej połowie. Najpierw Damjan Bohar przy asyście Bartłomieja Pawłowskiego dał gospodarzom rezultat 2:1, ale nie dane było miedziowym zdobyć w tym meczu 3 punktów. W 71. minucie Piotr Parzyszek pokonał uderzeniem piłki głową bramkarza miejscowych. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

18.kolejka Lotto Ekstraklasy
KGHM Zagłębie Lubin – Piast Gliwice 2:2 (1:1)
Bramki: 35′ Tomasz Jodłowiec 0:1, 39′ Łukasz Poręba 1:1, 52′ Damjan Bohar 2:1, 71′ Piotr Parzyszek 2:2

Zagłębie Lubin: Hładun – Dziwniel, Guldan, M. Dąbrowski, Kopacz – Slisz, Matuszczyk, Bohar (90+3. Moneta), Poręba (78. Pakulski) – Pawłowski (83. Mareš), Tuszyński.

Piast Gliwice: Plach – J. Czerwiński, Kirkeskov, Sedlar, Konczkowski – Jodłowiec, Hateley, Dziczek (56. Jagiełło), Valencia – Félix, Papadopulos (58. Parzyszek).