Miedziowe wygrywają po karnych!

46

Wielkie emocje towarzyszyły kibicom w Szczecinie, gdzie miejscowa Pogoń podejmowała Metraco Zagłębie. Piłkarki ręczne z Lubina wygrały po rzutach karnych i wracają z dwoma punktami. Miedziowe wygrały czwarty mecz z rzędu i są niepokonane w nowym sezonie.

Miedziowe na parkiet hali w Szczecinie wyszły w pełni skoncentrowane i po chwili prowadziły 2:0. Gospodynie szybko złapały kontakt, jednak z pierwszego prowadzenia cieszyły się dopiero w 26. minucie, kiedy zdobyły trzy bramki z rzędu i było 9:8. Później miedziowym zdarzył się słabszy okres, co wykorzystały rywalki i wynik brzmiał 12:9 dla Pogoni. Na szczęście jeszcze przed przerwą zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin zniwelowały straty do jednej bramki.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej. Sześć minut zmianie stron z wyniku 12:11 dla Pogoni zrobiło się 13:17. Przez kolejne dziesięć minut utrzymywała się dość wyraźna przewaga miedziowych, która trzynaście minut przed końcem wynosiła pięć bramek – 22:17. Mogło się wydawać, że lubinianki do końca utrzymają bezpieczne prowadzenie, tymczasem podopieczne Adriana Struzika powoli, lecz skutecznie niwelowały straty. W 26. minucie Metraco Zagłębie prowadziło 25:23, ale ostatnie trafienia padły łupem ekipy ze Szczecina, najpierw trafiła Patrycja Królikowska, a w ostatnich sekundach na remis rzuciła Bancilon.

Tym samym o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. W tym elemencie więcej zimnej krwi zachowały miedziowe, wykorzystując wszystkie karne. Dwa punkty pojechały do Lubina, jeden został w Szczecinie.