Miedziowe wygrały na ciężkim terenie!

352

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin wygrały kolejny mecz w Rundzie Finałowej. Miedziowe zwyciężyły na niezwykle ciężkim terenie w Koszalinie z tamtejszą Energą AZS 24:21 (11:9) i zmniejszyły straty do prowadzącej MKS Perły Lublin!

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem przewagi Miedziowych. Lubinianki wyszły na szybkie 2:0, po bramkach Pauliny Piechnik i Klaudii Pielesz. Ta druga była wyróżniającą się postacią na parkiecie, a jej atomowe rzuty pozwalały Metraco Zagłębiu powiększać przewagę. W bramce kolejne piłki odbijała Monika Maliczkiewicz i w pewnym momencie podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej odskoczyły na cztery bramki. W 25. minucie na tablicy wyników było 10:6 na korzyść przyjezdnych, jednak miejscowe nieco lepiej zagrały ostatnie fragmenty pierwszej połowy i nadrobiły część strat.

Drugą połowę lepiej zaczęły akademiczki i szybko odrobiły straty. Najpierw było 12:12, a osiem minut po zmianie stron AZS wyszedł na pierwsze prowadzenie w meczu. Kolejne minuty to bardzo wyrównana walka. Miedziowe odzyskały prowadzenie, Koszalin grał w podwójnej przewadze, ale rzucił tylko jedną bramkę i mieliśmy remis. W okolicach 50. minuty lubinianki złapały wiatr w żagle i z wyniku 17:17 wyszły na 21:17, a w tym czasie trzy bramki rzuciła Klaudia Pielesz, najskuteczniejsza zawodniczka meczu. Do końca Miedziowe kontrolowały wynik.

-Nasze mecze z Koszalinem zawsze słyną z mocnej i agresywnej gry w defensywie. Naszym kluczem do zwycięstwa była właśnie obrona, która funkcjonowała tak jak powinna. Pomagały nam również bramkarki, które miały duży wpływ w momencie, kiedy grałyśmy w osłabieniu. Fenomenalny mecz miała Klaudia Pielesz, która skutecznie zdobywała bramki z drugiej linii. Cieszy nas zwycięstwo z tak trudnym przeciwnikiem na wyjeździe – mówiła po meczu Malwina Hartman, rozgrywająca Miedziowych.

Energa AZS Koszalin – Metraco Zagłębie Lubin 21:24 (9:11)

Energa AZS: Prudzienica, Sach – Han 1, Urbaniak 4, Mazurek 4, Tracz 2, Michałów 7, Wołownyk, Smbatian 2, Rycharska 1, Nowicka, Borysławska, Tomczyk.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 2, Hartman 1, Trawczyńska 1, Buklarewicz 1, Wasiak, Górna 1, Piechnik 4, Kuźmicka, Matieli 1, Belmas 3, Pielesz 9, Molojević 1.