Miedziowe umocniły się na drugim miejscu!

28

Bardzo ważne trzy punkty zdobyły szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin. Miedziowe pokonały Kram Start Elbląg 24:22 (13:13) i odskoczyły rywalkom na trzy punkty. Na parkiecie zobaczyliśmy drugą i trzecią drużynę PGNiG Superligi Kobiet.

Pierwsze prowadzenie Miedziowych miało miejsce w ósmej minucie. Wówczas na tablicy wyników było 3:2, a wszystkie trzy bramki dla lubińskiej ekipy zdobyła skrzydłowa Metraco Zagłębia, Adrianna Górna. Lubiniankom przy prowadzeniu zdarzył się przestój, co wykorzystały rywalki i zrobiło się 3:5. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej wróciły na właściwe tory i przed upływem dwudziestej minuty doprowadziły do remisu 6:6. Generalnie do końca pierwszej połowy oglądaliśmy bardzo wyrównany pojedynek, a na tablicy wyników najczęściej widniał remis. Na prowadzenie Miedziowe wyszły w 28. minucie. Grając w osłabieniu lubinianki rzuciły dwie bramki z rzędu i było 12:11. Pierwsza bardzo zacięta połowa zakończyła się wynikiem remisowym po 13. Najjaśniejszą postacią na parkiecie była bez wątpienia skrzydłowa Miedziowych Adrianna Górna, która pięciokrotnie trafiała do bramki rywalek.

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia innej wyróżniającej się skrzydłowej Metraco Zagłębia, Kingi Grzyb i lubinianki znów były na prowadzeniu. Proste błędy dość szybko dość szybko zmieniły się w bramki dla rywalek i to Start wygrywał. Zabójcze w wykonaniu lubinianek okazały się trzy minuty, w których rzuciły pięć bramek, nie tracąc ani jednej. Z wyniku 14:15 zrobiło się 19:15, w czym duża zasługa dobrej gry w obronie i udanych interwencji Moniki Maliczkiewicz. Jak się później okazało był to bardzo ważny moment mecz, gdyż 3-4 bramkowa przewaga Miedziowych utrzymała się niemal do samego końca. Lubinianki grały mądrze i szanowały piłkę, a Start z biegiem czasu zaczął popełniać coraz więcej błędów.

Metraco Zagłębie Lubin – Kram Start Elbląg 24:22 (13:13)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Czyż – Bilik, Kurdzielewicz, Grzyb 6, Mączka 3, Semeniuk 3, Trawczyńska, Buklarewicz 2, Wasiak, Rosińska, Jochymek, Górna 7, Belmas 2, Milojević 1.

Kram Start: Powaga, Szywerska – Balsam 3, Choromańska , Świerczek, Waga 5, Jędrzejczyk 1, Dorsz 1, Kwiecińska 2, Kozimur 3, Szynkaruk 1, Gerej, Lisewska 5, Stokłosa , Świerżewska 1.