Miedziowe lepsze w hicie!

98

Metraco Zagłębie Lubin nie zwalnia tempa! Miedziowe wygrały w szlagierowym meczu w Koszalinie i umocniły się na pozycji lidera PGNiG Superligi Kobiet. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej wygrały z AZS-em 19:17 (9:8). Nad swoimi dzisiejszymi rywalkami Miedziowe mają już siedem punktów przewagi!

To był typowy mecz walki, gdyż obie drużyny zdawały sobie sprawę z jego wagi. W starciu trzeciej z pierwszą ekipą rozgrywek kluczem do sukcesu okazała się obrona i po stronie Miedziowych znakomita Monika Maliczkiewicz. Lubinianki na początku meczu wyszły na prowadzenie 4:2, ale trzy kolejne bramki zdobyły akademiczki. Przestój Metraco Zagłębia nie trwał jednak zbyt długo i jeszcze przed przerwą lubiński zespół wyszedł na prowadzenie.

W drugą połowę lepiej wyszły podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej, dzięki czemu odskoczyły rywalkom. Miedziowe całą drugą połowę były na prowadzeniu, które wynosiło 2-3 bramki. Kiedy tylko akademiczki zbliżały się do Miedzowych, te zaraz znów rzucały bramkę i tak naprawdę ich przewaga ani przez chwilę nie była zagrożona.

– Byłyśmy przygotowane na to, że będzie to bardzo zacięty i pełen walki pojedynek i tak też było. Był to zdecydowanie mecz defensywy, zarówno z jednej, jak i drugiej strony. W bramce fantastycznymi obronami popisywała się Monika Maliczkiewicz, która momentami broniła piłki wręcz niemożliwe do obrony. Cieszymy się bardzo z wygranej i niezwykle cennych trzech punktów – podsumowała spotkanie Marta Rosińska, rozgrywająca Metraco Zagłębia Lubin.

Energa AZS Koszalin – Metraco Zagłębie Lubin 17:19 (8:9)

Energa AZS: Sach, Prudzienica – Ha 2n, Urbaniak, Mazurek 2, Kaczanowska, Michałów 1, Wołownyk 3, Smbatian 6, Striukowa 1, Rycharska 1, Nowicka, Borysławska, Tomczyk 1.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 5, Hartman 1, Trawczyńska 1, Buklarewicz, Wasiak, Górna 2, Rosińska, Piechnik 1, Ważna, Matieli 1, Jochymek, Belmas 2, Pielesz 6, Milojević

Sędziowie: Mariusz Marciniak, Piotr Radziszewski