Miedziowe gotowe do batalii o mistrzostwo

Po zdobyciu Wicemistrzostwa Polski w rugby plażowym lubińskie rugbystki wracają na ligowe boiska. Podopieczne Karola Dereckiego już w najbliższy piątek udadzą się do Gietrzwałdu koło Olsztyna, by wystąpić w I Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7 w sezonie 2017/2018.

Inauguracja Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7 sezonu 2017/2018 już w najbliższą sobotę. Jak wyglądały przygotowania Miedziowych?

KONTUZJE

Końcówka poprzedniego sezonu była dla Miedziowych czasem wielu kontuzji. W nadchodzącym sezonie na boisku zabraknie niestety Małgorzaty Patyk oraz Agaty Kapicy, która doznała kontuzji więzadeł w kolanie. W sobotę nie zagra także kontuzjowana Paula Liszkowska oraz Marta Cipior, którą z gry wykluczyła poważna kontuzja barku. – Małgorzata potrzebuje czasu na wzmocnienie kostki, a Paula barku. Nasze rozgrywające, czyli Marta i Agata są już po operacjach i pracują indywidualnie z klubową fizjoterapeutką. Magdalena Hiller dba, by wszystkie zawodniczki mogły wrócić na boisko, gdy będą do tego w pełni gotowe – tłumaczy kierownik drużyny, Marcelina Falkiewicz.

TRANSFERY

Letnia przerwa była więc czasem wielu zmian kadrowych. – Dokonaliśmy trzech wartościowych transferów, ponadto zrekrutowałyśmy od podstaw 2 nowe zawodniczki, także w najbliższym sezonie nie zabraknie nowych twarzy. Mamy nadzieję, że pozwoli nam to na skuteczne wypełnienie luki po doświadczonych, ale niestety kontuzjowanych zawodniczkach – liczy kierownik Miedziowych.

SKŁAD MIEDZIOWYCH RUGBY LUBIN NA SEZON 2017/2018

Trener: Karol Derecki

Trener przygotowania motorycznego: Jacek Ilnicki

Zawodniczki:

Patrycja Sierżanowska

(C)

Paulina Kucia

Alicja Kmiecik

Karolina Idzikowska

Karolina Cieśla

Natalia Zembrzuska

(debiut)

Danuta Czarnowska

(wypożyczenie z Biało-Zielonych Ladies Gdańsk)

Katarzyna Pieczarska

Diana Forster

Kaja Bogucka

(transfer z Wataha Zielona Góra)

Klaudia Todrzak

(debiut)

Marta Klin

(debiut)

Marcelina Falkiewicz

Kontuzje:

Małgorzata Patyk

Paula Liszkowska

Agata Kapica

Marta Cipior

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz