Miedziane i dolnośląskie impresje

Rysunki i obrazy artysty od lat związanego z Zagłębiem Miedziowym Krzysztofa Kułacza-Karpińskiego można obejrzeć od wtorku w lubińskiej Galerii Zamkowej.

Fot. materiały organizatora

Cechą twórczości Krzysztofa Kułacza-Karpińskiego jest charakterystyczny pejzaż okolic Lubina, Legnicy czy Głogowa. Jego kompozycje w specyficzny sposób ukazują tę przestrzeń – składają się z budowanych zdecydowaną kreską geometrycznych form uzupełnionych industrialnymi detalami typowymi dla górniczego przemysłu.

Krzysztof Kułacz-Karpiński jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego, Wydziału Filozoficzno-Historycznego. Dyplom z rzeźby barokowej zrealizował w Pracowni Historii Sztuki prof. dra hab. Mieczysława Zlata. Ukończył również wrocławską ASP na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa. Dyplom zrealizował w Pracowni Rzeźby pod kierunkiem prof. Janusza Kucharskiego. Artysta od lat związany jest z regionem Zagłębia Miedziowego, obecnie mieszka w Legnicy. Zajmuje się rysunkiem, rzeźbą i grafiką.

Wystawa prac Krzysztofa Kułacza-Karpińskiego zatytułowana „Kaligrafia. Miedziane i dolnośląskie impresje” będzie dostępna dla zwiedzających do 16 listopada. Wstęp na nią jest bezpłatny i można ją oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18 oraz w soboty i niedziele od 10 do 16.

Współorganizatorem wystawy jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Ekspozycje dofinansowała KGHM Polska Miedź.

Fot. materiały organizatora

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz